Augalų kategorijos

afelandra

Afelandra – akantinių šeimos gėlė su geltonų ar raudonų žiedų bokšteliais ir žaliais ar baltai išmargintais lapais. Labai įdomi Aphelandra scjuarrosa. Pavasarį augimo periodas. Vieta šviesi, apie 20 °C temperatūros; laistoma pašildytu vandeniu, saulėtomis dienomis purškiama. Praėjus šešioms savai­tėms po persodinimo, tręšti mišiniu, kuriame gausiau azoto (2:0,8:1,5).

Svar­bu laiku pašalinti silpnesnes šakas. Žy­di vasarą, kartais iki rudens. Patalpa turi būti šviesi, apie 20 °C temperatū­ros, vėdinama ir saugoma nuo skers­vėju. Reikia dažnai purkšti, nes kai oras sausas, sukasi lapai. Gausiai lais­tyti kas antra diena, tręšti kas savaitę iki rugpjūčio mėn. (2—3 g/l). Nužydėjusius žiedus šalinti.

Ruduo ir žiema yra ramybės periodas. Vieta šviesi, 15—18 °C temperatūros. Gėlę saikingai lais­tyti, dažnai purkšti. Patalpą gerai vė­dinti, kitaip ant lapų atsiranda rudų dėmių, ir jie pradeda kristi. Sausio— vasario mėn. nugenėti, palikti 10 cm aukščio kelmelį. Kovo mėn. persodinti į vidutinio sunkumo trąšią puveninę žemę.

Saugoti nuo miltuotųjų ir tikrų­jų skydamarių. Dauginama pavasarį stiebo ir lapų dalimis. Geriausia laikyti 20 °C temperatūroje, drėgname ir šilta­me ore. Įsišaknija žemėje arba vandenyje.

Afelandros priežiūra

Afelandra graži ne tik vasarą, kai tarp šiltai geltonų papėdlapių pasirodo geltoni žiedai. Kitu metų laiku akį glosto įvairiaspalvė lapija. Gėlę išsaugoti sveiką labai sunku, jai reikia rūpestingos priežiūros.

Niekad neleiskite žemei išdžiūti, nes lapai paruduoja arba ima kristi ir gali apnikti parazitai. Laistykite kambario temperatūros ar šiltesniu minkštu arba lietaus vandeniu.

Pastatykite šį iš Brazilijos kilusį augalą šiltoje, šviesioje vietoje, tik būtinai toliau nuo tiesioginės saulės. Dažnai purkškite ir pasirūpinkite, kad oras būtų kuo drėgnesnis. Jei kruopščiai laikysitės šių patarimų, kitais metais išvysite naujus pumpurus.

Gėlė afelandra