Augalų kategorijos

Liatris
Augalas Liatris – nepakartojamas daugiametis astrinių (Asteraceae) šeimos atstovas kilęs iš Šiaurės Amerikos regionų. Natūraliai sutinkamas JAV, Kanadoje bei Meksikos kraštuose. Šioje augalų giminės atšakoje sutinkama apie 20 skirtingų rūšių. Dažnai auginamas gėlynuose dėl savo puošnių, ryškiaspalvių žiedų.

Liatris yra gumbinis augalas, jo šakniagumbis apvalios, šiek tiek plokščios formos. Iš šio gumbo augalas leidžia stiebus, o taip pat subrandina kitus gumbus kurie tinka augalui dauginti.

Šios gėlės stiebas paprastai tiesus (retkarčiais – šakotas), per visą aukštį tankiai padengtas į visas puses styrančiais lapeliais. Jo aukštis skiriasi tarp veislių, tačiau paprastai siekia nuo 40 cm iki 80 cm ilgį.

Lijatris (gėlė)Liatrio žiedynai pailgos formos, styrantys aukštyn. Juos sudaro smulkūs žiedeliai iš siaurų, ryškiaspalvių žiedlapių. Augalas liatris dažnai auginamas dėl to, kad jo žydėjimo periodas nusitęsia iki pat rudens vidurio todėl ilgai puošia darželius bei kiemus savo violetiniais, melsvais bei rausvų atspalvių žiedais.

Be to jo žiedai yra kvapnūs, o aromatas šiek tiek primena vanilę. Įdomu tai, kad šis malonus kvapas išlieka net ir išdžiovinus augalą. Sakoma, jog savo kvapu atbaido kenkėjus todėl anksčiau buvo populiaru šiek šiek liatrio laikyti spintose.

Liatris gerai ištveria žiemą ir iš esmės jam daugiau žalos daro šiluma, o ne šaltis. Reikia saugoti nuo pernelyg drėgnos dirvos, nes užsilaikius vandeniui šakniagumbiai yra linkę pūti. Tačiau iš esmės tai atsparus augalas ir jį retai puola kenkėjai ar ligos.

Populiari, dažnai augina rūšis <b>Liatris spicata</b> – bendras aukštis siekia 80 cm, žiedynai iki 20-25 cm. Žydi nuo birželio pradžios iki liepos pabaigos. Subrandina daug sėklų;

Yra keletas skirtingų spalvų atmainų: Floristan Weiss (žydi baltai); Floristan Violett (violetiniai žiedai); Silver Tips (alyvinės spalvos žiedai); Pikador (purpurinė); Kobold (rožinė); Blue Bird (melsvai rožinė);

Augalas Liatris (Blue bird)
Varpotasis Liatris (Lijatris)