Augalų kategorijos
Mūsų miestuose ir miesteliuose auga senos baltažiedės robinijos (Robinia pseudoacacia), kurios vidurvasary pasipuošia nedidukėmis baltų žiedų kekėmis. Jos kilusios iš Šiaurės Amerikos – dėl panašumo į savo lepias giminaites akacijas, robinijas dažnai vadina netikromis akacijomis arba akacijomis apgavikėmis. Keliautojai dažniau regi šiltųjų kraštų akacijas, nes jų giraitės auga visose Pietų Europos šalyse.
Baltažiedė robinija savo gausiuose žiedynuose pagamina tiek daug nektaro, kad vargu ar joms gali prilygti kitas augalas. Daugiausia medaus bitės surenka iš medžių, augančių priesmėlyje ir smėlyje, kai dažnai lyja ir žydintys augalai nestokoja drėgmės. Vikmedžių žiedadulkės taip pat vertingos, jos ramina nervų sistemą. Akacijų žiedų kvapo dedama į geriausius kvepalus.
Robinijos užauga iki 30 m aukščio, bet kamienai plonyčiai, vos 30-40 cm skersmens. Vainikas ažūrinis, todėl po robinijomis gali augti pusiau pavėsį pakenčiantys augalai. Jauni augaliukai dažnai apšąla, bet greitai atsigauna. Suaugę augalai nebijo šalčio, bet labai šaltą žiemą gali nušąlti iki šaknies kaklelio. Apšąlę augalai beveik niekuomet nežūva, atauga. Žiedai balti, gelsvi arba rausvi, labai kvepia, sutelkti iki 20 cm ilgio kekėse. Pirmus 10 metų robinijos auga labai greitai, paskui lėčiau.
Dekoratyviniuose želdiniuose dažniau auginamos baltažiedės robinijos:
Robinija ‘Frisia‘ (geltonais lapais)
Robinija ‘Casque rouge‘ (rausvi žiedai)
Robinija ‘Purple Robe‘ (alyviniai žiedai).
Tai puikūs augalai skurdžioms dirvoms, auga net smėlyje. Drėgnoje ir sunkioje žemėje sunkiau žiemoja. Labai atsparios sausrai, vasarą beveik niekuomet nereikia laistyti. Nebijo persodinimo ir karpymo, taip pat vėjo. Vienintelis dalykas, ko robinijoms reikia labai daug – tai saulė. Jos gerai jaučiasi tik atviroje ir saulėtoje vietoje, gali augti saulėkaitoje, pietų pusėje. Tankumyne medžiai auga labai aukšti, kamienai būna ploni, o laja reta.
invazinis augalas, sunkiai kontroliuojamas, sparciai uzgoziantis vietinius.