Tikrasis cinamono medis

Cinamonas Lietuvoje auginamas tik kambariuose, žiemos soduose ar oranžerijose.

Ceiloninis cinamonas (Cinnamomum verum, anksčiau buvo vadinamas Cinnamomum zeylanicum) – lauramedinių (Lauraceae) šeimos visžalis medis, užauga iki 12-20 m aukščio. Cinamono augalas kilęs iš drėgnų pietryčių Azijos atogrąžinių miškų. Tėvynė — Ceilonas.
Cinamono medis vazoneCinamonas labai panašus į lauramedį, todėl ir auginamas panašiai. Cinamono medis mėgsta šviesias erdves patalpas. Temperatūra vasarą – 15-20°C, o žiemą – apie 5°C šilumos. Vasaros metu galima išnešti į sodą, balkoną ir pastatyti apsaugotoje nuo vėjų vietoje. Laistoma gausiai ir nuolat, vasarą tręšiama 2 kartus per mėnesį mineralinėmis trąšomis. Labai naudinga keletą kartų patręšti organinėmis trąšomis. Saugokite nuo skersvėjų.
Augalai persodinami kas 3-4 metai. Tinkamiausias lengvos velėninės (daržo žemės), durpių arba lapinės žemės ir smėlio mišinys. Prieš šalnas būtina įnešti į patalpą ir per žiemą laikyti vėsioje patalpoje. Šiuo metu laistykite nedaug, bet neleiskite perdžiūti šaknims. Jei žiemoja šiltesnėje (10-12°C) patalpoje, laistyti dažniau, bet saikingai. Augalas ilsisi ir nereikia jo žadinti. Kad cinamonas tilptų kambaryje, būtina genėti, geriausia pavasarį, vasario ar kovo mėn. Genint galima užauginti labai gražios formos medelį.