Augalų kategorijos

Tikrasis cinamono medis

Cinamonas Lietuvoje auginamas tik kambariuose, žiemos soduose ar oranžerijose.

Ceiloninis cinamonas (Cinnamomum verum, anksčiau buvo vadinamas Cinnamomum zeylanicum) – lauramedinių (Lauraceae) šeimos visžalis medis, užauga iki 12-20 m aukščio. Cinamono augalas kilęs iš drėgnų pietryčių Azijos atogrąžinių miškų. Tėvynė — Ceilonas.
Cinamono medis vazoneCinamonas labai panašus į lauramedį, todėl ir auginamas panašiai. Cinamono medis mėgsta šviesias erdves patalpas. Temperatūra vasarą – 15-20°C, o žiemą – apie 5°C šilumos. Vasaros metu galima išnešti į sodą, balkoną ir pastatyti apsaugotoje nuo vėjų vietoje. Laistoma gausiai ir nuolat, vasarą tręšiama 2 kartus per mėnesį mineralinėmis trąšomis. Labai naudinga keletą kartų patręšti organinėmis trąšomis. Saugokite nuo skersvėjų.
Augalai persodinami kas 3-4 metai. Tinkamiausias lengvos velėninės (daržo žemės), durpių arba lapinės žemės ir smėlio mišinys. Prieš šalnas būtina įnešti į patalpą ir per žiemą laikyti vėsioje patalpoje. Šiuo metu laistykite nedaug, bet neleiskite perdžiūti šaknims. Jei žiemoja šiltesnėje (10-12°C) patalpoje, laistyti dažniau, bet saikingai. Augalas ilsisi ir nereikia jo žadinti. Kad cinamonas tilptų kambaryje, būtina genėti, geriausia pavasarį, vasario ar kovo mėn. Genint galima užauginti labai gražios formos medelį.

Tikrasis cinamonas (žievė)
cinamono medžio sodinukai parduodami vazone