Augalų kategorijos

Datulinis finikas

Jau seniai palmės auginamos kambariuose ir sode. Datulinis finikas (Phoenix dactylifera) puikiai sudygsta iš finikų (Datulių), kuriuos perkame, sėklų. Ne toks aukštas auga kanarinis finikas (Phoenix canariensis). Jis pakankamai vešlus, pakenčia saulę, žiemą 3-12°C temperatūrą. Šiltame kambaryje, kuriame nelabai sausas oras, labai gerai auga Phoenix roebelenli. Šią gėlę vasarą galima laikyti balkone ar terasoje.

Pavasarį ir vasarą augimo periodas. Jaunas, kambarines palmes persodinti kasmet, senesnes – kas 3-5 metus balandžio mėnesį. Šaknis kiek išpurenti, bet daug nenupjaustyti. Vazoną imti kiek didesnį. Pirmosioms dviem rūšims reikia sunkesnės žemės negu kitoms. Pasodinus finikinę palmė žemę vazone reikia gerai apspausti.

Laistyti kaskart gausiau, ypač vasarą; Phoenix roebelenii padėkle nuolat turi būti vandens. Visas palmes purkšti, tręšti kas savaitę (2-3 g/l). Lapelių viršūnėlės paruduoja, kai trūksta šviesos ir maisto medžiagų.

Rudenį ir žiemą ramybės periodas. Phoenix dactylifera laikyti 12-16°C temperatūroje, bet ne žemesnėje kaip 12°C, kitaip ant lapų atsiranda sausos dėmės. Phoenix roebelenii temperatūra 15-20°C. Kai oras sausas ir šiltas, puola kenkėjai. Dėl to gėles dažnokai reikia apipurkšti ir plauti lapus.

Kuo patalpa vėsesnė ir silpniau apšviesta, tuo rečiau reikia laistyti, bet pilti vandens tiek, kad žemė permirktų kiaurai. Patalpą dažnai vėdinti. Phoenix roebelenii mėgsta šviesą. Iki spalio mėn. ir nuo vasario mėnesio tręšti kas 3 savaites.

Finikai sėklomis dauginami pavasarį. Jos dedamos į drėgnas samanas arba pjuvenas. 30°C temperatūroje sėklos sudygsta ir išaugina pirmus ištisinius, vėliau ir plunksniškus lapus; 5 cm aukščio daigus persodinti į mažus vazonus. Per vasarą geriausia laikyti nelabai šviesioje vietoje.

Datulinis finikas
Kambarinės gėlės palmės