Augalų kategorijos
Didžioji pocūgė (Pseudotsuga menziesii (Mirb.) Franco) Amerikoje vadinama Duglaso kėniu arba egle. Pocūgės užauga labai tvirtos ir aukštos – 200 metų amžiaus medis gali siekti 90 metrų aukštį ir būti 4.5 metrų skersmens, bet dažniausiai nebūna didesnės kaip 30-35m. Savo stotu jos panašios į egles, o spygliai švelnūs kaip kėnių. Gražūs ir pocūgių kankorėžiai – jie didoki, kiaušinio arba cilindro formos. Sėkliniai žvyneliai palyginti platūs, o dengiamieji labai ilgi, dažniausiai triskiaučiai, išlindę kaip liežuvėliai.
Pocūgių vainikas plataus konuso formos, tankus, tvirtos šoninės šakos auga horizontaliai, o viršūnės – kyla. Šoninės šakutės plonos, truputį svyrančios. Pocūgės atsparios šalčiui, sausrai ir paunksmei, palyginti nereiklios dirvai. Auga greitai, dauginama sėklomis ir auginiais (įsišaknija 75 proc.).
Soduose dažniau auginamos melsvaspyglės pocūgės (Pseudotsuga var. glauca) ir pilkaspyglės pocūgės (Pseudotsuga var. caesia). Populiarūs ir kiti kultivarai.
‘Blue Wonder‘ laja piramidės formos, spygliai melsvi. Auga lėtai.
‘Compacta Glauca‘ – laja konuso formos, trumpi spygliai, auga lėtai.
‘Moerheimit‘ užauga 5-10 m aukščio, šakutės trumpos, truputį išlenktos, spygliai pilkai melsvi.
‘Pendula‘ – aukštas (10-12 m) medis svyrančiomis šakomis. Šios formos pocūgės pirmą kartą aprašytos 1855 metais.
Dažnai auginamos ir melsvos ‘Glauca Pendula’ pocūgės.
‘Fletcheri‘ – žemaūgės pocūgės iki 1-3 m aukščio. Vainikas apvalus, iki 3 m skersmens. Spygliai melsvai žali, iš apačios pilkai balti, smailiomis viršūnėlėmis, labai gražūs. Šios formos pocūgės išvestos Anglijoje 1907 m.
Visi pocūgių kultivarai sodinami pievelėje, viržių sodeliuose ir spygliuočių alpinariumuose.
Geriausiai auga laidžiame derlingame priemolyje, nepakenčia supuolusių molio dirvų, bet prastai auga ir smėlyje. Pavasarį jaunos pocūgės patręšiamos kompleksinėmis mineralinėmis trąšomis. Per užtrukusias sausras retai, bet gausiai laistoma, perliejama vandeniu laja. Po ilgo lietaus ar stiprių liūčių supuolusi žemė po jaunais augalais negiliai supurenama.