Augalų kategorijos

Ferokaktusas
Ferokaktusas gali augti ilgus metus. Gamtoje augantys statinės formos kaktusai užauga aukštesni nei 1 m aukščio. Maži augalėliai, kuriuos nusiperkame parduotuvėje, neužauga dideli, nes dirbtinai auginami jie retai kada gauna pakankamai saulės ir maistingųjų medžiagų. Kanarų salose ferokaktuso skersmuo per keletą metų padidėja iki keliasdešimties centimetrų. Ten šie kaktusai ir žydi, o vidutinio klimato kraštuose beveik ne.

Pamėginkite sukurti augalui tokią aplinką, kuri kuo labiau primintų jo gimtąsias sąlygas, – vasarą pastatykite vazoną saulėkaitoje ir laistykite vidutiniškai. Žiemą kaktusą laikykite visiškai sausą, bet kuo šviesesnėje vietoje. Auginkite kaktusą purioje derlingoje žemėje, į kurią įmaišyta šiek tiek molio. Štai kelios rūšys:

Ferocactus cylindraceus – tai stulpelio pavidalo kaktusas su rausvai raudonais spygliais.

Ferocactus glaucescens panašus į svogūną ir jį lengva supainioti su Echinocactus grusonii, kurio briaunos tankiau apaugusios spygliais.

Ferocactus histrix dažnai pardavinėjamas labai jaunas. Maži kauburėliai po kiek laiko susilieja į briaunas. Geltonų spyglių apačia ruda arba rausva.

Ferocactus peninsulae turi lenktą kūno spalvos centrinį spyglį ir žydi oranžiniais bei geltonais žiedais.

Ferocactus schzvarzii labai panašus j F. glaucescens. Užaugęs maždaug 10 cm skersmens, pražysta geltonais žiedais.