Augalų kategorijos

Kaktusas gaurulis
Kaktusas Kailinis Gaurulis (Tephrocactus floccosus sin. Austrocylindropuntia floccosa) kolonija iš toli panaši į baltos vilnos krūveles. Atrodo, kad plėšrūnai ten būtų sudoroję stambų gyvūną. Kailiniai gauruliai auga kolonijomis, kurios gali siekti 1.5-2 m. Jų dygliai balti ir panašūs į plaukus. Žiedai auga stiebo viršūnėse, jie 3-4 cm skersmens ir ryškiai geltoni.

Šie kaktusai nėra reti gamtoje (Peru ir Bolivijos aukštikalnės), bet labai retai auginami ant palangės. Jų augavietes sunku pasiekti, todėl nėra kokybiškų atžalų, o sėklos labai prastai dygsta. Be to, gauruliai namuose pražysta tik po 10-12 metų, jeigu tinkamai prižiūrimi. Jiems patinka šiltos, bet ne karštos vasaros, o žiemoja vėsiai.

Kailinis gaurulis turi daug giminaičių ne mažiau keistais pavadinimais ir išvaizda. Pavyzdžiui, obuolinis gaurulis (Tephrocactus kuehnrichianus sin. Cumulopuntia sphaerica) visai nepanašus į obuolį – labiau į dygliuotą krūvą arklio mėšlo. Šie kaktusai yra beveik taisyklingai apvalūs ir labai gražios pilkšvai žalios spalvos, kuri ypač ryški saulėje. Žiedai dideli, geltoni. Kad sukrautų žiedus, turi žiemoti šaltai ir šviesiai. Vasarą jiems geriausia lauke. Įdomiai atrodo ir ežinis gaurulis.

Gaurulis - Plaukuotas kaktusas
Gaurulis kaktusas (tephocactus)