Augalų kategorijos

Kambarinė gėlė Achimenė
Pavasari gėlių parduotuvių prekystaliai būna nustatyti spalvingomis achimenės mišrūnėmis.

Akys raibsta nuo gražių raudonų, rožinių ir purpurinių žiedų.

Pasirinkite jums labiausiai patinkančią spalvą, nes visų achimenių priežiūra vienoda. Pastatykite gėlę šviesioje vietoje, bet tik ne tiesioginės saulės šviesoje.

Iš Amerikos atogrąžų kilusi achimenė mėgsta šilumą. Augimo sezonu tolygiai laistykite kūno temperatūros vandeniu, pasirūpinkite, kad šaknų gumulėlis niekad neišdžiūtų.

Achimenių purkšti negalima, bet oras turi būti kuo drėgnesnis. Sezono pabaigoje lapai žūva, ir dažnai achimenės išmetamos lauk, pamanius, jog augalas nebegyvas. Tačiau taip tik prasideda žiemos ramybės periodas.
Daugiau nebelaistykite, pastatykite vazoną kur nors vėsioje (temperatūra neturi nukristi žemiau 10 °C), gal net tamsioje vietoje.

Pavasarį, kai augimo kūgeliai pradeda rodyti gyvybės ženklus, šakniastiebius galima persodinti į šviežią žemę. Tuo metu galima padalyti šaknų gumulėlį. Palengva gėlę vis gausiau laistykite, atneškite vazoną į šviesią, drėgną vietą, ir achimenė vėl žydės.

Achimenė – gražus, vasarą žydintis gesnerinių šei­mos augalas, kilęs iš šiltosios Centrinės Afrikos.

Ypač puošnios didžiažiedės veislės ryškiai raudonais ar violetiniais žiedais. Žydi vasarą.
Gėlė laikoma kamba­ryje ant palangės šviesioje vietoje, saugoma nuo vidurdienio saulės ir skersvėjų.

Gausiai laistyti kas antrą dieną. Jei žemė nuolat drėgna – gelsta lapai.
Dažnai tręšti. Ramybės periodas rudenį ir žiemą. Tuo laiku mažiau lais­tyti, netręšti, laikyti 10—12 laipsnių tempe­ratūroje, gana sausoje ir tamsioje vie­toje.

Pavasarį augimo periodas.

Vasario mėn. išpurenti žemės gniužulą. Iš šak­nų raizginio išimti 6—8 maždaug 5 cm ilgio gumbiškus šakniastiebius ir po vieną pasodinti 2 cm gylyje į vidutinio sunkumo gėlių žemę.
Vieta turi būti šviesi, apsaugota nuo tiesioginių sau­lės spindulių, 20—22 °C temperatūros, oras drėgnas.

· Laistyti kaskart gausiau, nuo gegužės mėn. tręšti kas savaitę (2 g/l);
· Iki pradės žydėti, nepajudinti iš vietos, laikyti stabiliai;
· Vėdinimu laipsniškai grūdinti;
· Saugoti nuo ama­rų;

Dauginama gumbiškai sustorėjusiais šakniastiebiais vasario—kovo mėn. arba nežydinčiomis šoninėmis šakelėmis rug­pjūčio mėn.