Augalų kategorijos

Gėlė Bakopa
Bakopa (Bacopa monnieri) yra daugiametis šliaužiantis augalas. Augalai gyvena pelkėse, prie nedidėlių tvenkinių ir kitose drėgnose vietovėse. Bakopų galima sutikti Indijoje, Australijoje, Amerikoje, Vietname ir Kinijoje. Taip pat ir Nepale, Šri Lankoje, Pakistane, Havajuose, Taivane bei kai kurios Europos šalys.

Esant palankioms sąlygoms bei gausiai šviesai bakopa išauga virš 30 centimetrų. Jos pavieniai, ploni stiebai nėra itin patrauklūs tačiau bėgant laikui bakopa pasidabina smulkiais, baltais ar šviesiai rausvais žiedeliais turinčiais keturis ar penkis žiedlapius. Selekcijos keliu buvo išvesti naujos bakopos veislės, turinčios ne tik baltus, bet ir rausvus bei žydrus žiedus.

Norint išsaugoti dekoratyvią augalo išvaizdą ir skatinti naujų stiebų išleidimą, reikia reguliariai karpyti ir formuoti augalą kai esami stiebai taps per ilgi. Mineralinės trąšos yra tinkamiausias pasirinkimas šiam augalui tręšti.

Nesigėdykite, jei nieko nesate girdėję apie šią gėlę. Labai tikėtina, kad ši, labai neseniai pasirodžiusi gėlė užkariaus mėgėjų širdis ir ateityje paplis plačiau. Bacopa – tai pelkių augalas iš tropinio ir subtropinio klimato sričių. Tačiau ‘Snowflake’ veislė labai gerai auga ir kabančioje pintinėje. Pakabinkite šviesioje vietoje, vasarą geriau išneškite į lauką. Jei reguliariai laistysite, augalas augs ir saulėkaitoje. Žiemą pintinę pakabinkite vėsioje vėdinamoje vietoje, kad neapniktų grybinės ligos. Temperatūra nėra labai svarbu, bet jei augalą laikote šviesioje šildomo kambario vietoje, jį reikia gausiai laistyti. Jei bakopa žiemoja vėsioje patalpoje, kur žemiausia temperatūra gali būti 10 °C, laistyti beveik nereikia.

Auginius galima nupjauti rugpjūtį arba rugsėjį. Patrumpinkite auginius ir pasodinkite į purų, vidutiniškai drėgną žemės mišinį. Pavasarį auginiai netruks sužaliuoti ir apsipils gražiais baltais žiedeliais.

Bacopa australis, Bacopa caroliniana – rūšys dažnai auginamos akvariumuose po vandeniu.