Augalų kategorijos

Bobramunis
Bobramunis (Anthemis) – tai vienmetis arba daugiametis žolinis augalas, rečiau puskrūmis. Pavienius žiedynus sudaro daug liežuviškų ir vamzdinių žiedelių. Šoniniai liežuviški žiedeliai balti arba geltoni, vamzdiniai smulkūs, geltoni.

Dirvinis bobramunisBobramuniai nereiklūs, gerai auga atvirose saulėtose vietose, lengvoje smėlio ar net akmenuotoje žemėje. Dauginami sėklomis ir kero dalimis. Sėjama tiesiai į lysvę pavasarį arba rudenį.

Galima sėti kovo – balandžio mėn. į dėžutes, o paskui išpikiuoti. Sėjinukai pražysta po metų. Bobramuniai gražiai atrodo su bijūnais, vilkdalgiais, melsvėmis ir sinavadais.

 

Taurusis bobramunis (Anthemis nobilis)Taurieji bobramuniai (Anthemis nobilis sin. Chamaemelum nobile) savaime auga Europoje. Tai daugiamečiai 15-20 cm aukščio augalai plunksniškais, kvapiais ir žiemojančiais lapukais. Žiedynai panašūs į ramunes. Žydi birželio – rugpjūčio mėnesiais.
Geriausiai auga lengvame priesmėlyje, mėgsta saulę. Rūšiniai augalai dauginami sėklomis, veislės ir hibridai – kero dalimis.
‘Flore Pleno’ bobramuniai žydi visą vasarą pilnaviduriais žiedais.
‘Treneague’ – visžaliai. Nežydi, bet auga tankiu žemu (5-8 cm) kilimu, galima auginti vietoje pievelės. Atsparūs mindžiojimui, bet nepakenčia stovinčio vandens.

Kalninis bobramunis (Anthemis montana)Kalniniai bobramuniai (A. montana sin. A. cupaniana) kilę iš Pietų Europos ir Sirijos. 25-30 cm aukščio daugiamečiai kiliminiai augalai sidabriškai pilkais plunksniškais lapais. Peržydėjusius žiedus būtina išpjauti. Jiems reikia laidžios ir lengvos žemės, saulėtos vietos.

Geltonasis bobramunis (Anthemis tinctoria)Geltonieji bobramuniai (A. tinctoria L.) žydi birželio – liepos mėn. Tai daugiamečiai augalai, pas mus auginami kaip dvimečiai. Stiebai statūs, iki 75 cm aukščio, gausiai išsišakoję. Lapai stambūs, pilkšvai žali. Žiedynai geltoni, iki 6 cm skersmens, užauga ant ilgų žiedkočių.

Biberšteino bobramunis (Anthemis biebersteiniana)Biberšteino bobramuniai (A. biebersteiniana) išsiskiria dideliais, auksiniai geltonais žiedais. Užauga iki 25 cm, žydi birželį – liepą. Patinka derlinga žemė ir saulė. Dauginami kero dalimis, auginiais ir sėklomis.