Brugmansija

Brugmansijos priklauso Durman giminei (Datura). Verta paminėti, jog kartu šiai giminei priklauso ir Gėlė Durnaropė (lot. Datura, vok. Stechäpfel)

Priklausomai nuo rūšies, šis augalas gali išaugti kaip krūmas, o gali ir kaip aukštaūgis medis, todėl dažniausiai auganimos dideliuose vazonuose.
Būtent vazonuose, o ne atvirame grunte todėl, kad šis augalas neištveria šalčio, todėl žiemą jis gali sušalti ir sunykti.

Svarbu paminėti, jog šis augalas itin nuodingas (tiek gėlės, tiek ir sėklos) Tačiau vertinamas dėl savo žiedynų kurie gali pasiekti 50 cm ilgį bei turi viliojantį aromatą.

Vasarą galima sodinti lauke, tačiau priartėjus šalčiams būtina iškasti ir perkelti į uždarą patalpą. Augalo priežiūra reikalauja nuolatinio laistymo – vasarą kasdieninio, o karštomis dienomis net iki dviejų kartų per dieną.

Durnaropės žiedai

Kartą ar du kartus per savaitę į laistymo vandenį patariama įmaišyti trąšų. Tai darykite nuo pavasario iki pat vasaros pabaigos. Žydėjimo laikotarpiu augalui itin reikalingi kalio bei fosforo elementai. Genėti patariama maždaug kovo viduryje.

Persodinti augalą būtina kasmet, vazoną keičiant 2-3 cm didesniu. Renkantis vazoną vietoje molinio patariama naudoti plastikinį su drenažo angomis. Didelis vazonas reikalingas tam, kad žemė ne taip greitai išdžiūtų (augalui tai pavojinga).

Gerai žiemoja patalpoje, ramybės periodas nėra labai pastebimas todėl esant geroms sąlygoms žydėjimas gali tęstis per visą žiemą. Tačiau šiuo atveju augalui reikalinga gana šviesi vieta ar net papildomas apšvietimas.

Žiemojantį augalą laistome mažiau, ypač jei patalpos temperatūra žema (5-10 ° C).