Augalų kategorijos

Gėlė Ceropegija
Klemalinių šeimos gėlė, kilusi iš Pietų Afrikos ir Indijos.

Savotiški žiedai primena japonų šventyklų žibintus. Pavasarį ir vasarą intensyviai auga ir žydi. Persodinti kasmet kovo mėn, į vidutinio sunkumo puveninę žemę. Laistyti kaskart gausiau, tręšti kas savaitę (1—2 g/l). Patalpa šviesi, vėdinama.

Rudeni ir žiemą dalinis ramybės periodas. Vieta šviesi, 10—20 °C temperatūros. Žemesnėje temperatūroje atsargiai laistyti, nes gali įsimesti šaknų puvinys. Augančius augalus kiek tręšti.

ceropegija
Dažnai auginama pakabinamuose vazonuose ir prie atraminių sienelių.

Netinka sausas ir šiltas oras. Ši gėlė dauginama ūgliais pavasarį ir vasarą.

Po kelias šakeles sodinama į vieną vazoną; pjūvius reikia apdžiovinti. Panašiai sodinami gumbeliai nuo stiebo bamblių. Kartais jauni augalėliai išauga ant šakos, neatsiskyrusios nuo pagrindinio augalo.

ceropegijos žiedaiCeropegijos žiedai – vieni sudėtingiausių žemėje.
Įskridusį į žiedą vabzdį žiedas laiko tol, kol apdulkina, o paskui išleidžia lauk (panaši savybė būdinga ir kai kurių orchidėjų žiedams). Žinomiausia rūšis – Ceropegia woodii.

Iš požeminio gumbo išauga ploni siūliški ūgliai, kurie nusvyra per vazono kraštus. Ant jų auga maži, marmuriški – sidabriškai išmarginti lapai.

Gėlė žydi savitos formos rausvais vamzdiškais žiedais, su viršūnėlėmis sukibusiomis plaukuotomis, baklažano spalvos skiautelėmis, kurios sudaro “narvelį”. Pakabinkite augalą labai šviesioje vietoje ir saugokite tik nuo karščiausios vasaros saulės. Laistykite, kai žemė visiškai išdžius.

Kai šakniagumbiai palengva augdami užima visą vazoną, persodinkite į molio, smėlio ir humuso mišinį. Oriniai gumbeliai, kurie susidaro ant stiebų, lengvai išleidžia šaknis į žemę. Šiandien galima įsigyti ir tokių ceropegijos rūšių, kurias auginti patartina tik įgudusiems. Viena jų – Ceropegia radieans, kilusi iš Gerosios Vilties kyšulio Pietų Afrikoje.

Ant jos žalių, mėsingų, stačiaūgių stiebų gumbai neauga. Rudimentinės šaknys žemyn į žemę auga iš stiebo bamblių, todėl augalą lengva dauginti. Maždaug 5 cm ilgio žiedai dažniausiai pasirodo sezono pabaigoje. Savita augalo forma ir kukliomis jo spalvomis galima džiaugtis pakabinus vazoną šviesioje vietoje. Žiemą jam skirkite vėsesnę vietą (temperatūra neturi nukristi žemiau 10 °C) ir beveik nelaistykite.

Ceropegijos lapai