Augalų kategorijos

Kambarinė gėlė cinerarija

Viena gražiausių vazoninių gėlių. Žydi kovo—balandžio mėnesiais. Cinerarijas labai puola amarai. Naudinga kas dvi savaites apipurkšti kokia nors gėlių apsaugos priemone. Gėlės vienmetės. Vieta šviesi, vėdinama, nelabai šilta. Nuo birželio pradžios galima laikyti balkone ar ant palangės, arba persodinti į dėžes. Gausiai laistyti, apipurkšti; tręšti mišiniu, kuriame mažiau azoto. Vandens iš padėklo galima neišpilti. Dauginama sėklomis arba ūgliais.

Cinerarijos paprastai išmetamos iškart, kai tik baigia žydėti, kad jų nespėtų užpulti amarai. Žydinčių mišriųjų cinerarijų galima įsigyti bet kuriuo metų laiku, jų žiedais galima pagyvinti palangę žiemą ir pavasarį. Gėles laikykite kuo vėsesnėje vietoje, kad jos ilgiau žydėtų. Laistykite vidutiniškai.

Mišrioji cinerarija kilusi iš Tenerifės salos. Ji nemėgsta labai sausos, bet taip pat ir permirkusios žemės. Paliktas stovėti vandenyje augalas netrukus žūva. Tinkamai prižiūrėdami šią gėlių puokštę su šaknimis ir laikydami ją šviesioje vietoje, toliau nuo tiesioginės saulės, džiaugsitės ilgai.