Augalų kategorijos

gele-echimeja-flores-londrina-floricultura

Viena gražiausių bromelinių šeimos gėlių. Kilusi iš Brazilijos miškų.

Pa­vasarį ir vasarą augimo periodas.

Mėgs­ta šviesą, šilumą, bet reikia saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių.
Žemė turi būti vidutinio drėgnumo, patręšta. Į lapų skrotelę vis įpilti trąšų tirpalo (0,5 g/l).
Laistyti minkštu vandeniu. La­pus dažnai nupurkšti.

Įspūdingi žiedai prasiskleidžia po 2—4 metų, vasarą ir žydi apie 6 mėnesius. Žydinčių augalų priežiūra rudenį nesikeičia. Peržydėjęs senoji gėlė apmiršta. Nežydinčių gėlių ramybės periodas yra lapkri­čio—sausio mėn.
Laikoma šviesoje, iki 15 °C temperatūroje. Skrotelė iki pusės pripilama vandens be trąšų. Dau­ginama atžalomis, kurios išauga prieš pat žydėjimą, gėlei žydint arba jai peržydėjus.
Nuo pagrindinio augalo jos atskiriamos, kai pasiekia pusę jo dydžio ir susiformuoja lapų skrotelė. Apsuktos drėgnomis samanomis šaknys greičiau prasikala.

Pavasarį sodinama mažame vazone į purią žemę.

Dryžuotoji echmėja

Nuotraukoje – Dryžuotoji echmėja

Stambūs, buki echmėjos lapai būna žali, bet jų sudarytas piltuvėlis atrodo pilkas, nes jį dengia mažyčių baltų žvynelių migla. Ji išnyksta, kai augalą paliečiame, apipurškiame ar laikome per mažai apšviestoje vietoje. Echmėja pardavinėjama tik žydinti. Lapų piltuvas siekia apie 50 cm aukščio.

Rožinė žiedyno varpa, auganti iš piltuvo vidurio, gražiai dera su kreidiškai pilkais lapais. Tarp rožinių dengiamųjų lapų kartais matyti ir violetiniai žiedai. Ši gėlė žydi vasarą, bet iš daigynų žydintys augalai pristatomi visais metų laikais. Palyginti su kitais bromelijinių šeimos augalais, didžiąją echmėją prižiūrėti gana lengva.

Ji pakelia gana sausą kambario orą ir saulę, o taip pat gali augti pusiau pavėsyje. Echmėjai tinka kambario temperatūra. Po žydėjimo lapų piltuvėlis žūva.

Prie senojo augalo paprastai išauga jauni augaliukai, kuriuos galima sodinti atskirai, palaukus, kol jie išleidžia šaknis. Auginkite juos šviesioje, šiltoje (šiltesnėje nei 18 °C) vietoje, toliau nuo ryškios saulės, ir vidutiniškai laistykite. Stipriausią želmenėlį galima palikti senajame vazone.