Augalų kategorijos
Šios gėlės labai dekoratyvūs lapai, panašūs į elnio ragus. Šis papartis kilęs iš drėgnų tropikų miškų. Ten auga ant medžių šakų, yra pripratęs prie šilumos ir drėgno oro. Tačiau neblogai auga ir sausame kambario ore, vidutinėje temperatūroje. Labai atsparūs yra Platycerium alcicorne, Platycerium willinckii — lapai siauromis skiltelėmis, ir Platycerium grande — lapai plačiomis skiltimis. Šios gėlės yra epifitai ir atitinkamai jų prigimčiai auginami induose iš medžio žievės, pintinėlėse, skylėtuose vazonuose arba įvynioti į samanas ir pritvirtinu prie šakos. Neblogai auga ir paprastame gėlių vazone. Sterilūs dengiamieji lapai turi būti prisišlieję prie žemės, jie vėliau skaidosi, padeda imti maisto medžiagas, todėl jų negalima šalinti. Sporifikuojantys, į ragus panašūs lapai jauni būna apaugę minkštais plaukeliais, vėliau nuplinka. Tada jų apatinėje pusėje susidaro didelės rudos dėmės su sporomis, kuriomis augalai dauginasi. Tai gėlė su dviejų skirtingų formų lapais. Pavasarį ir vasarą, augimo periodas. Kas 3 metus persodinti į rupų mišinį iš lapinės žemės, durpių ir kiminų. Kietame substrate greitai suserga šaknys. Vieta šviesi arba silpnai apšviesta. Laistyti 2—3 kartus per savaitę arba tiek pat kartų 5—15 min. panardinti vazoną į vandenį. Dengiamieji lapai gali būti po vandeniu, kitų lapų panardinti negalima. Vanduo geriau pašildytas lietaus ar kitoks minkštintas. Purkšti nereikia. Kartą per savaitę į vandenį, kuriuo laistoma ar į kurį panardinama, pridėti gėlių trąšų (1 g/l). Be to, po dengiamaisiais lapais dar galima pakišti durpių gabalėlių, sumirkytų trąšų tirpale. Neperdžiovinti šaknų gniužulo, bet drėgmės perteklius kenkia dar labiau. Rudenį ir žiemą ramybės periodas. Vieta šviesi ar saulėta; per savaitę 1—2 kartus palaistyti, kad žemė kiaurai permirktų, arba panardinti vazoną. Jei temperatūra 15—18°C ir aukštesnė, reikia daugiau ir šviesos. Temperatūra turi būti ne žemesnė kaip 12°C. Kai šilta, truputį tręšti. Dauginama atžalomis.
Elniniai plačragiai auga ant medžių Afrikoje, Azijoje ir Australijoje. Ši žinomiausia rūšis kilusi iš Australijos, todėl neblogai išsilaiko sausame ore.
Gamtoje šaknys maistingas medžiagas gauna iš drėgmės ir puvenų, susikaupusių lapų pažastyse. Namuose elninis plačragis geriausiai auga kabančiame krepšyje. Tinka lapinės žemės ir kiminų mišinys, bet naudojama ir puveninga vazoninė žemė. Gėlę laistykite liedami vandenį į įdubą už lapų, kurie iš pradžių būna šviesiai žali, o vėliau suplonėja ir paruduoja. Prieš laistydami palaukite, kol žemė kiek pradžius. Kartą per savaitę (žiemą kas dvi savaitės) galima pamerkti papartį į drungną vandenį. Pakabinkite elninį plačragį kuo šviesesnėje vietoje, bet vasarą nelaikykite saulėkaitoje, ilgi lapai išsišakoja it elnio ragai ir ant jų galiukų susiformuoja rudos dėmelės – tai sporangės. Dulkių sluoksnį primenanti plaukelių danga ant lapų taip pat sudaro dalį augalo, todėl lapų negalima nei šluostyti, nei trinti, nei plauti.
Sveiki,
Gal žinote, kur galima šį augalą įsigyti? Nes nelabai esu kur matęs.
Pirkau Moki Veži parduotuvėje
Senukuose nukainojamų skyriuje vieną priglaudžiau, kitą palikau. Juokinga kaina. Dabar populiaru iš Olandijos tiekti retesnius augalus. Vienas įdomesnių mano augintinių.