Augalų kategorijos

Erškėtrozės

Balkoną ir terasą puošia erškėtrožės, pasodintos į vazonus, kubilus arba dėžes.

Itin gausiai žydi daugiažiedės poliantinės rožės, jų hibridai ir floribundinės erškėtrožės krūmo, medelio (štambo) formos ar laipiojančios. Kartais laipiojančios erškėtrožės suformuojamos medelio pavidalo.

Dažniausiai dėl nepalankių sąlygų rožes sunkoka užauginti. Grybinės ligos, pavyzdžiui, tikroji miltligė, ir kenkėjai, kaip cikados ir amarai, gali rožes visai sunaikinti.

Todėl jas reikia labai rūpestingai prižiūrėti. Kas dvi savaites būtina pabarstyti ar nupurkšti kokia nors kombinuota gėlių apsaugos priemone.

Pavasarį pradeda augti.

Vasario – kovo mėnesiais krūminių ir štambinių rožių šakas sutrumpinti iki 2 – 4 akučių, silpnesnes šakas visai pašalinti. Laipiojančių rožių per ilgas šakas patrumpinti. Senas šakas dar žiemą nupjauti iki žemės. Persodinti į sunkią puveninę žemę 18 cm skersmens vazone, dėžutėje ar kubile. Sodinti ne taip giliai kaip į dirvą lauke. Gerai palaistyti. Iki pradės augti, apkaupti.

Vieta labai šviesi, nuo gegužės vidurio galima išnešti į lauką. Prieš pradedant gėlėms augti ir vėliau nupurkšti nuo ligų. Vasarą ir rudenį augimo bei žydėjimo periodas. Vieta saulėta, vėdinama, vidurdienį kiek užpavėsinta; laistyti gausiai, apipurkšti.

Nupurškus chemikalais, 2—3 dienas vandeniu nepurkšti. Iki rugpjūčio – rugsėjo mėnesio kas savaitę tręšti (2—3 g/1) mišiniu, kuriame daugiau kalio. Nužydėjusias rožes apkarpyti iki vidurio žiedynkočio.

Rudenį ir žiemą ramybės periodas.

Lapai nukrenta. Vieta labai vėsi. Nukritus lapams, šakas patrumpinti, laipiojančių pašalinti senas šakas. Žemės neperdžiovinti. Balkone gali žiemoti, bet indą reikia labai gerai pridengti eglišakėmis, vyniojamu popieriumi, šiaudinėmis pynėmis ar kitokia medžiaga.

Žydinti erškėtrožė
Erškėtrožės krūmas