Augalų kategorijos

Gėlė Eschinantas (žiedas iš arti)

Eschinantas (Aeschynanthus) arba Aiškenis – Gesnerinių šeimos ampelinė gėlė, kilusi iš Indijos ir Javos. Žiedai oranžiš­kai raudoni, viršūniniai.

Pavasarį ir vasarą eschinanto augimo periodas.

Laikyti silpnai apšviestame šiltame kambaryje (20- 25 °C temperatūros). Persodinti kovo pradžioje į lengvą, rupią puveninę že­mę; į ją patariama pridėti medžio ang­lies gabalėlių.

Laistyti gausiai, bet re­tokai. Vasarą tręšti kas savaitė. (1-2 g/1) tokiu mišiniu, kuriame mažai azoto. Lapus dažnai nupurkšti, bet jokiu bū­du ne su šaltu vandeniu (lapai pasi­daro dėmėti!).

Aiškenis (kambarinė gėlė)Žydėti pradeda gegužės mėnesį ir žydi kelis mėnesius. Ramybės periodu, t. y. rudeni ir žiemą, gėlė laikoma šviesioje ir net saulėtoje, 10-15°C temperatūros vietoje, kiek apipurškia­ma, saikingai laistoma; į žiemos pa­baigą pasirodo naujos šakos.

Nuo sau­sos šilumos puola voratinklinės erkutes, amarai, tripsai.

Dauginamas gegu­žės-birželio mėn. viršūniniais ūgliais ir stiebo dalimis su dviejų lapų poromis.
So­dinama po kelis į mažą vazoną. Laiko­mi šiltai po stikliniu gaubtu ūgliai grei­tai įsišaknija. Vėliau persodinami.

Kambarinė gėlė Eschinantas

Aeschynanthus reiškia “su žiedais, kurie drovisi savo raudonio“.

Daugiau nei 100 gėlės rūšių auga ant medžių Pietryčių Azijoje.

Sodinkite augalus į lengvą humusingą žemę. Jiems tinka kabėti pintinėse labai šviesioje vietoje, toliau nuo ryškios vasaros saulės. Vasarą gausiai laistykite kūno temperatūros minkštu vandeniu ir kuo dažniau apipurkškite lapus.
Žiemą laistykite mažiau. Temperatūra žiemą gali nukristi iki maždaug 15°C.

Kai pasirodo pumpurai, gėlę vėl pastatykite į šiltesnę vietą. Žydėjimo metu reguliariai tręškite. Geriausiai žinoma rūšis Aeschynanthus lobbianus kilusi iš Javos. Ji žydi raudonais žiedais, kurie auga iš sodriai purpurinių taurėlapių. Aeschynanthus radicans iš Malaizijos labai panašus i daugybę pardavinėjamų veislių: “Ara” (su ryškiau raudonais lapų kraštais), “Mira” (su smailėjančiais lapais), “Altair” ir “Mona Lisa” (su platesne lapija).
Aeschynanthus speciosus iš Malaizijos neturi taurėlapių, bet žydi stambiais, nepaprastai ryškiais žiedais, kurių oranžinė spalva persilieja i geltoną.