Augalų kategorijos
Eustomų auginimas darželiuose
Brangus svečias sode, bei puošni viešnia ant palangės. Šios retos gėlės pavadinimas iš graikų kalbos verčiamas kaip “graži burna”, o paprasčiau ją galima pavadinti “gražiai kalbančia”. Dar Eustomas vadina Airių rože, o apskritai jos botaninis pavadinimas lisianthus. Norint kuo ilgiau gėrėtis šia dailia gėle, reikia išmanyti jos išauginimo iš sėklų bei persodinimo subtilybes.
Iš anksto įspėjame, kad Eustomų auginimas trunka ilgai, o pats augalas iš tiesų kaprizingas. Bet jeigu jūs viską darysite teisingai, jūsų rezultatas bus daugiau nei stebinantis, o visi lūkesčiai pateisinti. Bet tik tada, kai tenkinamos visos auginimo sąlygos.
Tai anaiptol nereiškia, kad pradedantiesiems geriau nesiimti eustomų. Ir vis dėlto verta realiai pasverti savo jėgas ir galimybes, kad negaišti brangaus laiko veltui. Pats auginimas ne toks sudėtingas (pagal techniką), kaip labai ilgas ir nuobodus.
Populiarios Eustomų veislės
Paprastai išskiriamos 3 rūšys, bet auginimui naudojamos tik 2. Sodinimui atvirame grunte puikiausiai tinka stambiažiedė eustoma (Eustoma grandiflorum), o kambariniam auginimui vazonuose – Eustoma Ruselianus (Eustoma russellianum).
Be šių dviejų, dar yra smulkiažiedė Eustoma (Eustoma exaltatum).
Nepaisant to, kad eustomos yra daugiamečiai augalai, jos dažniausiai auginamos kaip vienmetės gėlės, dėl to, kad mūsų klimo sąlygomis nežiemoja. Tačiau namų sąlygomis (vazone) ją laisvai galima auginti kaip daugiametį augalą.
Eustomų veislės ir spalvos
Aidas/Echo (Šampaninė, Baltai-žydra, Baltoji);
Flamenko/Flamenca (Rožinė, Žalsva, Žydra).
Mūsų krašte geriau rinktis greičiau išaugančias rūšis, nes kitu atveju galite nesulaukti žydėjimo arba žiedais pasidžiaugsite labai trumpai. Labai svarbu pasirinkti tinkamas sėklas, nes augalas turi pakankamai ilgą vegetacijos laikotarpį. Reikia atsižvelgti į tai, kad nuo pirmųjų ūglių iki žydėjimo periodo gali praeiti 5-7 mėnesiai (priklausomai nuo skirtingų auginimo sąlygų).
Taigi, jei norite, kad nuostabioji eustoma puoštų Jūsų sodą savo žiedais vasaros pradžioje – tai ją reikia sodinti jau žiemą – gruodį ar sausio mėnesį, vėliausiai – vasario mėnesį.
Na, o sodindami šias gėles Kovo mėnesį žiedų sulauksite tik vasaros pabaigoje – rudens pradžioje.