Gėlė Fuksija (fuchsia)

Nakvišinių šeimai priklausančios fuksijos kultūrinės formos plačiai auginamos ir kambariuose, ir balkonuose. Yra daug įvairiaspalvių veislių su tuščiaviduriais ir pilnaviduriais žiedais, stačiausių ir svyrančių. Mėgsta silpnai apšviestą vietą, drėgnesnių oru gali būti ir saulėje. Žydi gegužės—spalio mėn. Labiau pakenčia saulę Fuchsia triphylla hibridai su žiedų kekėmis. Žydi liepos— spalio mėn.; 6—10°C temperatūroje nenumeta lapų ir per žiemą galima laikyti ant palangės. Žiemą ir pavasarį joms reikalinga dalinė ramybė, bet priežiūra tuo metu nesikeičia.

Rausvi fuchsijos žiedaiPavasarį pradeda intensyviai augti. Vasario mėn. reikia sutrumpinti pernykščius ūglius, paliekant bent po du pumpurus. Silpnesnes šakas pašalinti. Persodinti į trąšią, vidutinio sunkumo žemę. Seną žemę iškratyti, ilgąsias šaknis sutrumpinti. Laikyti šviesioje, vėdinamoje, 12—15°C temperatūros vietoje. Iš pradžių laistyti mažai, vėliau gausiai. Balandžio—gegužės mėn. kas savaitę tręšti (3 g/l). Birželio pradžioje galima pasodinti balkone su dideliu gniužulu. Kambaryje auginamoms gėlėms reikia daug gryno oro. Žydi pavasarį, vasarą ir žiemą. Gausiai laistyti, bet nuo drėgmės pertekliaus nubyra pumpurai. Sausu oru purkšti. Iki rugsėjo pradžios kas savaitę tręšti (1g/l). Jei trūksta trąšų, menkai žydi, meta pumpurus, puola baltasparniai ir amarai. Rudenį ir žiemą ramybės periodas. Stengtis laiku įnešti į patalpą, kad nepakenktų šalnos. Žiemoja 3—5°C temperatūroje. Nukritusius lapus šalinti, nes gali įsimesti puvinys. Žiūrėti, kad žemė visai neišdžiūtų. Šiltas patalpas gerai vėdinti. Dauginarna ūgliais liepos—rugpjūčio mėn. Nežydinčias šakeles nugnybti ir po vieną negiliai pasodinti į vazonėlius. Pe 2—3 savaites 20 °C temperatūroje įsišaknija. Žiemą laikyti ant palangės 5—10°C, nuo sausio mėn. 10—15°C temperatūroje.

Fuchsija (gėlės žiedai)

Fuksijos vardas kilęs iš vokiečių botaniko Fuchso, tačiau gamtoje fuksiją galima sutikti centrinės ir pietų amerikos teritorijose. Šios gėlės žydėjimas prasideda pavasario metu, o baigiasi gilų rudenį.

Užauginti fuksijas gali tiek patyręs gėlininkas, tiek ir naujokas. Vegetacinio laikotarpio metu šiam augalui reikės 18 – 24 laipsnių temperatūrs, o žiemos metu tarp 5 ir 10 laipsnių.