Augalų kategorijos

Gėlė Gasterija

Gasterijos – gerai augančios, rudenį ir žiemą žydintyčios lelijinių šeimos gėlės kilusios iš Pietų Afrikos. Gasterijos nėra kaktusai. Jų grožis — stori, mėsingi lapai su baltomis dėmėmis ar karputėmis.

Lapai dažniausiai auga tik į dvi puses, todėl gėles galima laikyti ant siaurų palangių.

Pavasarį ir vasarą augimo periodas. Kas du metus kovo—balandžio mėn. persodinti į vidutinio sunkumo puveninę žemę mažame vazone. Žemę reikia pakeisti visą.

Atžalas atskirti ir pasodinti. Vieta šviesi, atsparesnėms rūšims tinka ir pietinė pusė; nuo birželio mėn. gali būti lauke. Laistyti saikingai, tręšti kas 1—2 savaites kaktusų mišiniu. Rudenį ir žiemą laikyti šviesioje vietoje, bet gali būti apytamsiame rūsyje, 5—15°C temperatūros.

Laistyti saikingai, žydinčias gėles gausiau. Nuo drėgmės pertekliaus pradeda pūti šaknys. Nesveikas šaknis nupjauti, žaizdas apdžiovinti ir persodinti į šviežią žemę.

Dauginama atžalomis arba apatiniais lapais. Subrendęs lapas nutraukiamas nuo augalo, žaizda nulyginama, apdžiovinama ir lapas negiliai pasodinamas. Žemė laikoma apysausė. Pjūvio vietoje išauga augalėlis.

Augalas Gasterija
Gasteria