Gėlė gloksenija

Gloksinija – Gesnerinių (Gesneriaceae) šeimos gėlė, kilusi iš tropinės Amerikos. Gerai prižiūrimos gėlės žydi iki 2 mėnesių.
Laistyti tik pašildytu vandeniu. Vasarą gausiai žydi. Gėlė mėgsta kai patalpa silpnai apšviesta, apsaugota nuo vidurdienio saulės, vėdinama, be skersvėjų, gana šilta.
Mėgsta drėgną orą, bet gėlės apipurkšti negalima, lapai turi būti sausi. Kol visiškai nužydės kas savaitę tręšti (2—3 g/l) mišiniu, kuriame daugiau fosforo ir kalio.
Rudenį ramybės periodas. Kai gėlės peržydi, laikyti saulėtoje vietoje, laistyti mažai, kad greičiau nuvystų lapai. Vazoną su gumbu toje pačioje žemėje laikyti iki 12—18°C temperatūros, galima patamsyje, nelaistyti.
Žiemą ir pavasarį augimo periodas. Sausio—vasario mėnesiais gumbą apvalyti, pašalinti negyvas šaknis, palikti ne daugiau kaip 3 akutes.
Pasodinti į lengvą puveninę žemę. Vazonas 12—13 cm skersmens. Gumbą užžerti 1—2 cm žemės sluoksniu. Auginti šiltoje patalpoje, nelabai sausame ore, kitaip riečiasi lapų kraštai.
Kol prasikals daigai, uždengti stiklu ar plėvele. Iš pradžių laistyti saikingai, vėliau daugiau, bet žemė neturi būti perdrėkusi. Vandenį pilti į padėklą ar vazono pakraščiu, kad nepatektų vandens ant stiebo pamato.
Praėjus 4 savaitėms po pasodinimo, tręšti kas savaitę mišiniu, kuriame gausiau azoto. Trąšų kiekį didinti nuo 1 iki 4 g/l. Taip skatinamas lapų ir žiedų formavimasis. Dažnai laistyti lietaus ar kitokiu minkštu vandeniu.
Gloksinija dauginama gumbais, sėklomis (pasėtos neužžeriamos žeme), ūgliais ar lapais.