Augalų kategorijos

kalceoliarija

Bervidinių šeimos gėlė su įdomios formos žiedais. Kilusi iš Andų kalnų Pietų Amerikoje. Didžiažiedžiai kalceoliarijų hibridai mėgstami auginti kambariuose.

Žydi pavasarį. Žiedai geltoni, oranžiniai, rausvi, raudoni su įdomiu piešiniu. Laikyti silpnai apšviestoje, 15 °C temperatūros vietoje; gausiai laistyti.

Nužydėjusių kalceoliarijų laikyti neverta. Dauginama sėklomis. Sėklos liepos mėn. sėjamos daiginimo lėkštelėje į vidutino sunkumo puveninę žemę. Sėklas tik prispausti. Lėkštelę apdengti stiklu, laikyti šviesioje vietoje. Paaugusius daigus išpikuoti. Stipresnius augalus sodinti į 7— 9 cm skersmens vazonus. Paskutinį kartą persodinti vasario mėn. Saugoti nuo skersvėjo ir sauso oro, nes gali apipulti baltasparniai ir voratinklinės erkutės.

Calceolaria integrifolia — smulkiais, kurpelės pavidalo žiedais. Mėgstama kaip balkoninė gėlė; žydi birželio—rugsėjo mėn. Neatspari šalnoms. Kaip ir fuksijos, žiemoja vėsiai. Vasario mėn. genima, persodinama į derlingą, sunkią puveninę žemę. Vieta parenkama šviesi, vidutinės temperatūros. Baigiantis vasarai, perkeliama į pusiau užpavėsintą balkoną ar terasą. Pakenčia ir saulėtą vietą. Vasarą gausiai laistoma, kas 3 savaites tręšiama (3 g/l). Dauginama auginiais (rugpjūčio mėn.), rečiau sėklomis.

Kalceoliarijos žiedas