Augalų kategorijos

uoginė knipofija (gėlė)

Gėlė Knipofija (Kniphofia uvaria) – plėnūninių (Asphodelaceae) šeimos gražuolė iš Pietų ir Rytų Afrikos.

knipofijaPas mus dažniausiai auginamos žydinčios raudonais, geltonais ir oranžinis žiedais. Lapai siauri, ilgi, apatiniai svyrantys žemyn. Viršutiniai stati, tačiau augdami leidžiasi stipriausia šaknų sistema žemyn. Lapų kraštai aštrūs. Tai daugiametis augalas.

Auginimas nėra sudėtingas, jei parenkama šviesi, šilta vieta, neperlaistoma, žiemai uždengiama. Augdama ji užima nemažai vietos. Augalas per vasarą augdamas aplink save užaugina vaikus, kuriuos vasaros pabaigoj ar pavasarį galima atskirti. Tam reikia iškasti visą augalą, nes vaikai, kaip ir daugumos bromelinių šeimos atstovų – prigludę prie motininio. Pirmiausia reikia atpinti šaknis. Jos mėsingos, storos. Tada jau galima nuo motininio atskirti.

Sudėtingesnis dauginimo būdas – auginimas iš sėklų. Sėklas prieš sėją verta pamirkyti.

Prieš žiemą rekomenduojama lapus suimti į viršų. Trečdaliu patrumpinti ir lengvai surišti, kad žiemą neprilytų į skroteles ir jose nesušaltų vanduo. Tokiu būdu knipofijos bus apsaugotos. Žinoma, nereikia pamiršti pamulčiuoti ir šiek tiek apkloti šakomis. Pavasarį, nutirpus sniegui, atrišti ir paleisti lapelius.

Skinti žiedai tinka puokštėms, nes pakankamai ilgai žydi.

kniphofija
Gėlės knifofijos (lauko sode)