Augalų kategorijos

Gėlė krinas

Gėlė krinas (Crinum) pravardžiuojamas kambariniu kukurūzu, nes jų lapai labai panašūs. Tačiau žiedai, kaip daugumos svogūninių gėlių – puošnūs, spalvingi ir dideli. Jie užauga ant ilgo žiedkočio ir būna balti ar rausvi.

Kambarinis Kukurūzas (krinas)Krinų gentis labai įdomi ir spalvinga. Kai kurios rūšys auga vandenyje ir gerai žinomos akvariuminių žuvyčių augintojams. Ant palangės dažniausiai auginami hibridiniai krinai (Crinum x powellii ir pan.), Crinum moorei, tai pat azijiniai krinai (Crinum asiaticum). Azijinių krinų vainiklapiai labai siauri ir retai išsidėstę, todėl atrodo labai egzotiškai. Užsienyje šį kriną vadina voratinkline lelija arba lelija – voru. Ypač gražios margalapės azijinės lelijos, kurių lapai plačiai baltai arba geltonai dryžuoti.

Persodinama kas 2-3 metai į universalų kompostą. Vasarą laistomi ir tręšiami kaip meileniai, žiemą – sakingai, nes augalas ilsisi. Jo ramybės periodas nėra toks ryškus kaip meilenių, todėl nenumeta lapų (arba numeta tik 1-2), o svogūno nereikia krapštyti iš vazono ar apdžiovinti. Jam patinka, kai poilsio metu kambaryje šiek tiek vėsiau negu vasarą, todėl galima laikyti ant palangės, nes prie lango visuomet šalčiau.

Žydi kartą arba du per metus. Pasitaiko, kad užsispiria ir ilgai nepražysta. Nežydi ir jauni svogūnai, kol neprikaupia daug “lašinių”. Žydėjimą galima išprovokuoti kaktusams skirtomis trąšomis.

Rausvai žydinti gėlė krinas
Gėlė krinas (crinum baconii)