Augalų kategorijos

Lamstas

Tikrasis lamstas, antarktinis lamstas (Cissus antarctica) – tai gerai žinomas tvirtas vijoklinis augalas iš Australijos. Jis gerai pakenčia sausą orą, bet nuolat purškiant lapus sumažėja tikimybė užsiveisti voratinklinėms erkėms. Šviesioje vietoje, toliau nuo tiesioginės saulės, lamstas labai sparčiai auga ir per vieną sezoną gali uždengti didesnį nei 1 m aukščio rėmą.

Cissus striata auga kiek lėčiau. Tai labai dekoratyvi svyranti gėlė, jos stiebai apaugę penkiapirščiais lapais. Šios rūšies lamstas, kilęs iš Čilės, tarpsta šviesioje, bet ne pernelyg saulėtoje patalpoje.
Cissus rhombifolia mažiau atsparus šviesai, todėl jo negalima laikyti saulėje. Kibūs ūseliai laiko tamsiai žalią lapiją, kurią reikia reguliariai apipurkšti.

Iš šios Amerikos tropinio klimato srityse augančios rūšies išvesta labai populiari Ellen Danica veislė, kurios didesni lapeliai dar giliau karpyti.

Lamsto priežiūra

Laistykite visas lamsto rūšis vidutiniškai ir žiemą, ir vasarą. Gėlės gali žiemoti svetainėje, bet geriau jas išnešti į vėsų kambarį (žemiausia temperatūra 5 °C) ir labai mažai laistyti.

sparnuotasis lamstas