Augalų kategorijos

Gėlė Mandevila Aphrodite

Egzistuoja daugiau nei 100 mandevilos rūšių, bet populiariausios dažnai pardavinėjamos Dipladenia pavadinimu. Tai paprastai būna gvazdikų mišrūnės. Labai tikėtina, kad viena iš tikrųjų rūšių yra Mandevilla splendens. Stambūs gėlės žiedai iš pirmo žvilgsnio panašūs į oleandro, bet jie auga ant laipiojančių stiebų.

Mandevilos stiebas gerai vystosi tik tada, kai užlipa mažiausiai 1 m i viršų. Žiedai užauga ant naujų stiebų. Raskite šiam vijokliui iš Amerikos atogrąžų saulėtą ir erdvią vietą (lauke ar oranžerijoje). Jei gėlę gausiai laistysite ir reguliariai tręšite, ji žydės iki pat pirmųjų nakties šalnų.

Mandevila negali žiemoti lauke mūsų klimato sąlygomis, todėl šiuo vijokliu turėsite pasirūpinti ir rasti jam tinkamą vietą žiemojimui. Idealiu atveju žiemai mandevilą įneškite į šviesią ir vėsią patalpą (žemiausia temperatūra gali būti 10 °C) kurioje ji peržiemos iki kito pavasario.

Ankstyvą pavasari nugenėkite minkštus ūglius. Persodinėkite kiek įmanoma rečiau. Dauginti geriausia pavasarį auginiais, kuriems tinka tvirti, bet dar žali stiebai.