Augalų kategorijos

Gėlė Portulaka (Stambiažiedė portulaka)

Vienmetė mažaūgė gėlė šliaužiančiais stiebais ir dideliais ryškiais žiedais. Žydi nuo birželio iki rugsėjo mėnesio. Geriau auginti balkonuose ir terasose. Vieta saulėta, šilta. Balandžio mėnesį pasėti į išsigulėjusią smėlėtą inspektinę žemę vazonuose ar lėkštelėse.

Sėklas labai plonai užžerti žeme, kiek prispausti. Temperatūra 15°C, drėgnumas vidutinis. Kai prasikala daigai, laikyti šviesioje ir sausoje vietoje, kitaip įsimeta puvinys.

Kiek paaugusius sėjinukus persodinti po vieną į vazonus ir pastatyti ant saulėtos palangės; gegužės pabaigoje pasodinti lauke. Galima sėti lauke gegužės pradžioje. Geriau žydi nelabai trąšioje žemėje. Vasarą kas dvi dienos gausiai laistyti, kas dvi savaites tręšti (2 g/l) mišiniu, kuriame mažiau azoto. Peržydėjusius žiedus šalinti. Rugpjūčio mėnesį pjauti ūglius. Sodinti po vieną mažuose vazonuose į smėlį. Žiemoja sausoje, vėsioje, saulėtoje vietoje.

Augalas portulaka​Portulaka (Portulaca) yra žolinis augalas kasmet pradedantis savo vegetaciją iš sėklų. Kartais portulaka užsiveisia kaip piktžolė ir nėra pageidaujamas svečias gėlyne. Taip yra todėl, kad portulaka pukiai plinta ūgliais ir toli besidriekiančiomis šaknimis todėl norint išnaikinti portulakas iš savo darželio prireiks nemažai kruopštaus darbo. Štai, net iškasus augalą reikia atsargiai išnešti jį iš teritorijos stebint, kad nepasklistų smulkios šakelės ir lapeliai. Po patekimo į dirvą sėklos išlaiko dygumo gebėjimą trejus metus. Tai reiškia, kad norint pilnai išnaikinti šį augalą prireiks aktyvaus stebėjimo.

Portulaka turi pagrindinę šaknį nuo kurios driekiasi negausūs išsišakojimai. Tokios šaknies ilgis gali būti maždaug 20 cm ilgio. Ji trapi, todėl nutraukus viršutinę šaknies dalį augalas gali sėkmingai ataugti iš giluminės dalies.

Lyg to neužtektų, šakoms būdingas greitas įsišaknijimas – tiesiog per parą atsitiktinai nuplėštos stiebelio dalys gali įsitvirtinti naujoje dirvoje.

Citrininė portulaka
Didžiažiedė portulaka