Augalų kategorijos
Rafidofora – Aroninių (Araceae) šeimos augalas. Gėlė rafidofora kilusi iš Indijos, Indonezijos, Australijos, Afrikos, Naujosios Zelandijos ir Kinijos. Savo tėvynėje rafidofora auga kaip epifitas, t.y. augalas, kuris auga ant kitų augalų. Yra žinoma apie 100 rafidoforos rūšių. Lapai širdies formos, nesimetriški, išmarginti geltonai žaliomis dėmėmis.
Auginant namų sąlygomis, tai kambariniai svyrantys ir laipiojantys augalai. Auga labai rupioje, pralaidžioje puveninėje žemėje, kuri greitai išdžiūsta. Dėl šios priežasties augalą reikia dažnai laistyti. Kai trūksta vandens, gėlės lapai gelsta ir krenta. Laistymui geriausia naudoti suminkštintą vandenį. Rafidofora
pradeda augti pavasarį. Persodinti reikia kasmet, kovo mėnesį, į rupią lapinę žemę su durpėmis. Šios kambarinės gėlės persodinimui reikėtų imti kiek didesnį vazoną. Persodinant reikia pašalinti pažeistas šaknis, nukratyti seną žemę. Reikia pakeisti visą žemę. Laistyti saikingai. Iš pradžių gėlę laikyti nesaulėtoje vietoje.
Vasaros metu rafidofora intensyviai auga. Ją geriau laikyti kambaryje. Laistyti gausiai, kartkartėmis apipurkšti vandeniu, nuvalyti lapus drėgnu skudurėliu ir tręšti kas 2 savaites. Pageidautina palaikyti 60% oro drėgmę. Rudenį ir žiemą dalinis ramybės periodas. Vieta, kur laikomas augalas, turėtų būti šviesi.
Žiemos metu patalpų temperatūra turėtų būti ne žemesnė kaip 18°C. Laistyti reikia kas antrą dieną, kad žemė visa permirktų, retkarčiais vazoną panardinti į vandenį, truputį tręšti. Kai šilta ir sausa, rafidoforos lapai sukasi. Augalą gali pulti skydamariai. Jeigu smarkiai krenta gėlės lapai, plikas šakas reikia pašalinti. Augalo šakų gabalėliai ir viršūnėlės lengvai įsišaknija pamerkus į vandenį. Pavasarį ir vasarą gerai įsišaknija rupioje žemėje po stiklu. Į vieną vazoną visuomet reikia sodinti po kelis augalus, nes jie nesišakoja.
Kaip kambarinis augalas labiausiai išplito Rhaphidophora decursiva. Tai yra galinga liana su didžiuliais pusės metro lapais. Kamienas storas, žalias, su ilgais intarpais. Lapai stambūs, ovalūs, 50-60 cm ilgio ir 40 cm pločio, odiški, tamsiai žali. Suaugę lapai būna beveik širdies formos, jauni – vientisi, ovalūs ir lancetiniai.
Iš išorės Rhaphidophora decursiva primena monsterą. Gali būti naudojama apželdinant sienas vidutiniškai šiltose ir šiltose patalpose. Retesnis augalas – Raphidophora korthalsii. Nuo anksčiau aprašytos rūšies jis skiriasi sutrumpintais intarpais ir ovalios širdies formos lapais, kurių ilgis ne didesnis nei 30 cm (auginant namų sąlygomis jis dažniausiai būna iki 10 cm). Augalas puikiai tinka sienoms dekoruoti.