Augalų kategorijos

Kambarinė gėlė vaškuolė

Klemalinių šeimos vijoklinė gėlė su mėsingais, kartais margais lapais ir ilgomis šakomis. Nelabai sparčiai auga Variegata veislė su geltonai žaliais lapais; menkai žydi. Visų vaškuolių žiedai balti ar blyškiai rausvi, vidurys raudonas.

Gėlės silpnai žydi, kai būna per drėgna ir per šilta žiemą, per daug azoto žemėje. Be to, nereikia augalo kilnoti iš vienos vietos į kitą. Geriausia laikyti nešildomame kambaryje iš rytų ar vakarų pusės ant palangės. Jei tokios vietos nėra, patartina auginti Hoya bella. Rudenį ir žiemą ji gali stovėti šiltame kambaryje; žydi kiekvienais metais.

Pavasarį ir vasarą augimo bei žydėjimo periodas.
Reikėtų persodinti kas 1—3 metus į vidutinio sunkumo puveninę žemę. Išėmus iš vazono, nukratyti žemes, nepažeidžiant šaknų. Vazonas žemas, ne per didelis. Plonos, žiemą išaugusios šakos nupjaustomos. Patalpa šviesi, vėdinama, 20—22°C temperatūros. Laistyti saikingai, vasarą gausiai, dažnai apipurkšti, kas dvi savaites tręšti mišiniu, kuriame mažiau azoto. Peržydėjusius gėles laistyti mažiau.

Rudenį ir žiemą ramybės periodas.
Vieta šviesi, laistyti saikingai, lapai gali kiek susiraukšlėti; netręšti. Hoya carnosa tinkamiausia temperatūra 10—12°C (kai būna aukštesnė, auga nežydinčios žieminės šakos), Hoya bella temperatūra 15—20°C, oras drėgnokas.

Prižiūrėti kaip ir kitas rūšis. Jei šakos ar lapai džiūsta arba lapai krinta, vadinasi, per daug laistoma. Nuo gausaus laistymo gali pūti šaknys. Tokiu atveju pažeistos šaknys išpjaustomos, patrumpinamos šakos, gėlė persodinama į mažesnį vazoną; iš pradžių laikoma gana sausai.

Saugoti nuo miltuotųjų ir paprastųjų skydamarių. Ūgliais geriausia dauginti pavasarį ir vasarą. Šakelės gabalą su dviem lapais (nupjauti apie 1 cm žemiau lapų) sodinti negiliai į žemę ir apdengti stikliniu gaubtu.

Dažnai purkšti, žemė turi būti šiek tiek drėgna. Galima dauginti atlankomis — šakelę prilenkti prie žemės, kad išleistų šakneles.