Augalų kategorijos
Rhipsalidopsis gaertneri – tipiška pavasarį žydinti gėlė, kuri apie Velykas apsipila raudonai oranžiniais žiedais. Žiemai pastatykite narenį vėsioje vietoje ir visiškai jo nelaistykite, kol pasirodys pumpurai. Paskui atneškite augalą į šildomą kambarį ir palengva vis gausiau laistykite.
Kai pumpurai jau pusiau užauga, nebegalima perstatinėti vazono į kitą vietą. (Pumpurai auga į šviesos pusę ir nulūžta, jei staiga priverčiami augti į kitą pusę.)
Po žydėjimo laistykite vidutiniškai ir jokiu būdu nepertręškite. Pertręšti augalai žydi labai menkai arba išvis nebežydi. Nors žemė atrodo nederlinga, gėlė gali žydėti gerai.
Stiebo narelius galima nulaužti. Po kelių valandų, kai jie apdžius, pasodinkite negiliai į kompostinę žemę – auginiai netrukus išleis šaknis.
Dauguma šios genties kaktusų panašūs į Rhipsalis gentį, todėl dažnai painiojami. Literatūroje rasite ir kitą genties vardą – Hatiora. Populiariausias Gertnerio narenis (Rhipsalidopsis gaertneri), dar vadinamas Velykiniu kaktusu (Easter cactus). Epifitinių rūšių nariuoti stiebai svyra žemyn, todėl geriausia auginti pakabinamuose vazonuose. Narelių viršūnėse pavasarį išauga rausvi, raudoni, violetiniai žiedai. Žydi labai gausiai.
Velykų kaktuso auginimas priežiūra
Mėgsta šviesias, mažai saulėtas, bet šiltas vietas. Vidurdienio saulė pavojinga. Vasarą galima laikyti lauke, pusiau šešėlyje.
Augimo ir žydėjimo metu, pavasarį, velykinis narenis laistomas reguliariai. Vanduo turi būti minkštas be kalcio ir magnio druskų. Šitie kaktusai mėgsta drėgnoką orą. Praėjus mėnesiui po žydėjimo laistomi rečiau, tik išdžiūvus viršutiniam žemės sluoksniui. Žiemą laistomi labai mažai. Tręšiami pavasarį ir vasarą, kartą per mėnesį, kaktusams skirtomis trąšomis. Spalio-sausio mėnesiais laikant vėsiai (10 °C) skatinamas žydėjimas. Nuo vasario mėn.velykinukai pernešami į šiltėsnę vietą.
Persodinami jauni nareliai kasmet arba kas du metus, balandį-gegužės mėnesiais į kaktusams skirtą žemę su didesne kompostinės arba durpinės žemės dalimi su perlito ir sfagnumo priemaišu. Ripsolodopsiu šaknys paviršinės ir labai jautrios bei pažeidžiamos. Didelių apimčių augalams, patariama atsargiai nuimti viršutinį substrato sluoksnį, jį pakeičiant nauju(žemė keičiama kas 5-6 m) į kaktusams skirtą žemę su didesne kompostinės arba durpinės žemės dalimi.
Dauginami nareliais merkiant į vandenį ar sodinant į substratą(padarius šiltnaminį efektą,narelius auginti ima žymiai greičiau).Dauginant šaklelėmis (ne mažiau kaip 3-4 nareliai)žydės į antrus-trečius metus.
Rhipsalidopsis yra atsparus grybelinėms ir kitoms ligoms taip pat kenkėjams.