Gumbinės begonijos

Gumbinės begonijos su dideliais, vidutiniais ir mažais žiedais, taip pat svyrančiosios auginamos vazonuose, palangių dėžutėse, balkonuose (iš rytų, vakarų ir šiaurės pusės), gėlynuose.

Gerai prižiūrima gumbinė begonija žydi kasmet. Daiginimui gumbai sodinami vasario—kovo mėn. vazonuose ar negiliuose induose į durpinę žemę. Gumbai dedami įdubimu į viršų ir užžeriami 1 cm sluoksniu žemių. Žemę saikingai drėkinti. Patalpa turi būti šviesi, apie 20°C temperatūros; 10 cm daigai sodinami po vieną į vazonus ar po daugiau į dubenis ar lovelius.
Kambarys šviesus ar silpnai apšviestas, kasdien vėdinamas.

Nederlingą žemę vegetacijos periodu reikia daugiau tręšti. Birželiopradžioje galima išnešti į lauką. Žydėti pradeda birželio pabaigoje. Nesudaigintus gumbus galima apie balandžio vidurį sodinti lauke; pridengti 2—3 cm durpių sluoksniu pradės žydėti ne anksčiau kaip liepos mėn. Vieta silpnai apšviesta, jei oras pakankamai drėgnas — ir saulėta.

Gumbinės begonijos žiedaiVasarą ir rudenį žydėjimo periodas. Gausiai laistyti ir purkšti. Iki spalio mėn. tręšti kas savaitę (3—4 g/l), nuo rugsėjo iki spalio mėn. padidinti fosforo Ir kalio kiekį, kad susiformuotų stambesni gumbai.

Persodinti galima žydinčius augalus. Kai oras vėsus ir drėgnas, reikia kas 2 savaitės profilaktiškai vartoti atitinkamus preparatus nuo tikrosios miltligės. Nukritusios gėlės dalys sunaikinamos.

Rudenį ir žiemą ramybės periodas. Kai gėlės peržydi ar apšąla lapai, gumbai paliekami žiemai vazone arba nuvalomi ir dedami į sausas durpes (10— 12%). Sėklos sėjamos sausio—vasario mėn. Laikoma 18 °C temperatūroje. Seni gumbai dalijami prieš daiginimą.

Gėlė gumbinė begonija
Gumbinė begonija