Augalų kategorijos

Ilgalapis papartis (Inkstpapartis)

Iš Olandijoje parduodamų kambarinių gėlių ilgalapis inkstpapartis būna kas keturiasdešimtas, o iš parduodamų paparčių – kas trečias. Giliai karpyti ir labai raityti jo lapai puošia milijonus svetainės palangių.

Tačiau šią gėlę prižiūrėti nėra paprasta, ir tuo galima paaiškinti didelę augalų apyvartą: nauji paparčiai dažniausiai pakeičia sunykusius senuosius.

Igalapiui inkstpaparčiui reikia vienodai drėgnos žemės ir mažiausiai 50% drėgmės aplinkos (geriau daugiau nei 60%). Jį būtina reguliariai purkšti ir tręšti.

Pavasarį nupirktas papartis paprastai išlieka sveikas iki spalio, o vėliau jo būklė priklauso nuo to, ar jis laikomas šildomame kambaryje, ar drėgnesnėje vietoje, pavyzdžiui, vonios kambaryje, šildomame šiltnamyje, vėsioje oranžerijoje ar virtuvėje, prie viryklės. Bet kurioje iš pastarųjų vietų inkstpapartis iškenčia žiemą, jei temperatūra nenukrinta žemiau 12 °C. Net ir šiuo atveju lapai gali pagelsti, lapeliai kartais nukrinta nuo lapkočių. Taip nutinka tuomet, kai gėlė išdžiūsta, stovi pernelyg tamsioje vietoje ar nepakankamai tręšiamas.

Reguliariai tręškite skystomis trąšomis, atsižvelgdami į rekomenduojamas dozes. Pastatykite inkstpapartį atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių, bet kuo šviesesnėje vietoje, nors netgi pavėsyje jis išsilaiko neįtikėtinai ilgai.

Gėlininkai prekiauja įvairiomis ilgalapio inkstpaparčio veislėmis. Daugeliui jų būdingi raityti lapai.