Augalų kategorijos
Pieninė mamiliarija (Mammillaria hahniana) kilusi iš Meksikos, kur auga uolėtuose šlaituose. Šis augalas buvo surastas 1926 m., vietiniai gyventojai jį vadina “sena pagalvėle adatoms”. Stiebas rutuliškas, iki 10 cm skersmens, su šoniniais ūgliais.
Iš sužeisto stiebo teka pieniškos sultys (baltas lateksas). Areolės plaukuotos, jų viršūnėse – 20-30 baltų, iki 1.5 cm ilgiodygliukų. Kai kurie augalai turi trumpą baltą centrinį dyglį su rudu galiuku. Žiedai violetiškai raudoni, auga vainiku viršūnėje.
Pavasarį ir vasarą žydėjimo bei augimo periodas. Vieta šviesi, apsaugota nuo tiesioginių saulės spindulių, ypač saugoti žaliąsias rūšis. Prieš pumpurų formavimąsi laistyti saikingai. Kai pumpurai jau išryškėja, laistyti gausiau ir kelis kartus patręšti kaktusų trąšomis.
Peržydėjusius gėles persodinti į kaktusų ar lengvą puveninę žemę: sustorėjusiomis liemeninėmis šaknimis į vazonus, kitus į plokščius dubenėlius. Nuo rugpjūčio mėn. laikyti saulėtoje vietoje, mažai laistyti. Saugoti nuo miltuotųjų skydamarių. Žiemą ramybės periodas. Vieta sausa, 8°C temperatūros. Dauginama ūgliais ir sėklomis.