Augalų kategorijos

Pereskija
Kaktusas Pereskija (Pereskia) priklauso nedidelei grupei seniausių kaktusų, kurie neprarado savo lapų. Tačiau jie turi aureoles, dyglius ir ir daug kitų požymių, kaip tipiški kaktusai.

Dygliuotoji pereskijaDygliuotoji pereskija (Pereskia aculeata) yra vijoklinė ir gali užaugti iki 10 m ilgio. Žiedai iki 5 cm skersmens, kremiškai geltoni su švelniai rausvu viduriuku. Natūraliai dygliuotosios pereskijos auga Brazilijoje, Urugvajuje ir Argentinoje, pasitaiko Floridoje ir kitose tropinio klimato srityse.

Pereskijoms reikia pusiau pavėsio ir daugiau vandens, negu kitiems kaktusams. Jeigu trūksta vandens, numeta lapus ir beveik neauga.

Jas galima genėti ir formuoti. Žiemą laikoma šilčiau negu kiti kaktusai (idealiai tinka mūsų butams), ir retkarčiais palaistoma.

Stambiažiedė pereskijaStambiažiedė pereskija (Pereskia grandifolia) auga stačiu krūmu, bet gali pasiekti net 5 m aukštį. Žiedai sutelkti į skėtiškas kekes, baltai violetiniai. Vėliau sunoksta į kriaušę panaši uoga. Pražysta tik dideli, plačiai išsikeroję krūmai, todėl mažuose kambariuose auginti neverta.

 

 

Vijoklinis kaktusas pereskija
Kaktusas pereskija