Augalų kategorijos

Kaktusas stulpenis

Gentyje apie 30 rūšių, kilusių iš Amerikos, visos aukštaūgės. Senesnės gėlės žydi dažniausiai naktį. Anksčiau Cereus genčiai buvo priskiriama daugiau kaktusų. Vėliau buvo aprašyta nemaža naujų genčių, kurių daugumos vardai rodo giminystę su Cereus. Pavasarį ir vasarą gerai auga vidutinio sunkumo molio su smėliu puveningoje žemėje.

Didesnes gėles galima sodinti į kubilus. Gausiai laistyti ir tręšti. Gegužės pabaigoje galima nešti į lauką, saulėtą vietą. Rudenį ir žiemą, ramybės periodu, tinka šviesoka, sausai, vėsi patalpa. Dauginama ūgliais ir sėklomis.

Peruvinis stulpenis (Cereus peruvianus), kaip matyti iš pavadinimo, auga Peru, priklauso kaktusinių (Cactaceae) šeimai. Kolonos formos stiebai gali pasiekti 3m aukštį. Dažnai viršūnėje stiebas išsišakoja ir stulpeniai pasidaro panašūs į tikrų tikriausius medžius. Peruvinį stulpenį kaktusininkai dažnai naudoja kaip poskiepį lepesniems kaktusams, tačiau įvairios jo atmainos taip pat vertos egzotikos kampelio.Štai spiralinis peruvinis stulpenis išsiskiria įvijomis briaunomis ir atrodo kaip makaronas. Peruvinis stulpenis ‘Monstrosus’ (f. monstruosa) taip pat mutavo – jo briaunos auga netaisyklingais atsikišusiais gauburėliais.