Augalų kategorijos

Gėlė juka (yucca)

Lelijinių šeimos gėlės. Lapai kieti, dekoratyvūs.

Auginamos balkone, terasoje, sode. Kubiluose geriau auginti Yucca aloifolia — stiebas plonas, aukštas, jo viršūnėje 50—100 standžių, kalavijiškų, 30—45 cm ilgio lapų; žiedynstiebis 60 cm ilgio;

Yucca gloriosa — stiebas nelabai aukštas, lapų skrotelė didesnė kaip pirmosios, apatiniai lapai nusvirę; žiedynas 100 cm ilgio;
Yucca recurvifolia — stiebas trumpas, lapų daug, jie smarkiai nusvirę, 60—90 cm ilgio; žiedynas didelis.

Jukos dažniausiai auginamos kaip lapiniai augalai, nes žydi (vasarą) ne anksčiau kaip po 10 metų. Pavasari ir vasarą augimo periodas.
Jaunas gėles kasmet, senesnias — kas du metus persodinti į vidutinio sunkumo puveninę žemę. Nepatartina jų persodinti vasarą į didesnius dubenis.
Laikyti šviesioje, nelabai šiltoje vietoje; laistyti kaskart gausiau.

Gegužės mėnesį galima išnešti į lauką. Prie saulės pratinti pamažu. Vasarą gausiai laistyti, dažnai apipurkšti, kas savaitę tręšti (2—4 g/l).

Rudenį ir žiemą ramybės periodas, (nešti į patalpą prieš pirmąsias šalnas. Vieta šviesi, vėsi. Galima laikyti laiptinėje, prieškambaryje. Žemė nelabai drėgna.

Nepalankiose sąlygose puola amarai. Dauginama atžalomis. Persodinant reikia atskirti su dalimi šaknų. Žaizdą apibarstyti medžio anglies milteliais, apdžiovinti ir pasodinti.

Gėlė Juka lauke