Augalų kategorijos
Žiedinės begonijos
Grupę sudaro dviejų hibridinių rūšių gėlės: (aukštosios, Begonia elatior hybrid ir lotaringinės begonijos, Begonia gloire-de-Lorraine hybrid) veislės nepaprastai gausiais žiedais. Nužydėjusius augalus reikia pakeisti naujais, tų pačių toliau auginti neverta.
Lapinės begonijos
Šios gėlės auginamos dėl puošnių lapų. Žiedai neryškūs. Labiausiai paplitusios ir gražiausios yra karališkosios begonijos. Įspūdingiausios iš šios grupės yra nestambiais lapais Begonia masoniana ‘Iron Cross’ su tamsiai rudu kryžiumi. Augimo periodas pavasarį ir vasarą. Patalpa šviesi, šilta ir drėgna. Saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, nes gali užpulti voratinklinės erkutės. Persodinti vasario—kovo mėn. į lengvą puveningą žemę; gniužulą sumažinti, bet nebūtinai kiekvienais metais. Gausiai laistyti, vasarą tręšti kas savaitę (2 g/l) mišiniu, kuriame mažiau azoto. Ruduo ir žiema yra ramybės periodas. Tripsų užpulti lapai sukasi ir pasidaro dėmėti. Senesni lapai nuskinami. Kad lapai patys nekristų, reikia laikyti labai šviesioje vietoje ir ne per šiltai (15— 20 °C), saikingai laistyti, žiūrėti, kadneperdžiūtų žemė. Nepurkšti. Visai numetusios lapus šios begonijos pavasarį vėl sulapoja. Dauginama rugpjūčio mėn. Suaugęs lapas keliose vietose įpjaunamas žemiau gyslų išsišakojimų, padedamas ant smėlio ir prispaudžiamas. Po 8 dienų supjaustoma 2 cm3 trikampiais gabalėliais ir pasodinama į žemę; pridengiama stiklu ar polietileno plėvele; 20—25° temperatūroje išauga nauji augalėliai. Galima dauginti ir stiebo gabalėliais. Pjūviai džiovinami 8 dienas.
Aukštosios begonijos hibridai
Gauti, kryžminant su gumbinėmis begonijomis. Žiedai nuo mažų iki didelių, paprasti ir pilnaviduriai, įvairių ryškių spalvų. Žydi nuo birželio iki spalio mėn. Parduodamos gėlės turi būti laikomos žemesnėje nei 20 °C temperatūroje. Todėl nusipirkus gėlę iš pradžių laikyti nelabai šiltoje, šviesioje ar silpnai apšviestoje vietoje, laistyti gausiai, kas savaitę tręšti (2—3 g/l), nepurkšti, geriau drėgnas oras. Toliau auginti 20 °C temperatūroje (be ramybės periodo). Laistyti saikingai, svarbu, kad nenuvystų lapai, drėkinti orą. Kovo mėn. vidutiniškai nugenėti, balandžio mėn. persodinti į trąšią, vidutinio sunkumo žemę. Žemės gniužulą sumažinti. Dauginama ūgliais pavasarį, galima sodinti tik ką nugenėtus ūglius. Jaunus augalus paramstyti.
Lotaringinės begonijos
Trumpadieniai augalai, žydintys žiemą, maždaug apie Naujuosius metus. Žiedai vidutinio didumo, rausvi, raudoni, balti. Žydi gruodžio
—vasario mėn., kartais ir vidutiniškai nugenėti, balandžio mėn. persodinti į trąšią, vidutinio sunkumo žemę. Žemės gniužulą sumažinti. Dauginama ūgliais pavasarį, galima sodinti tik ką nugenėtus ūglius. Jaunus augalus paramstyti.
Lotaringinės begonijos
Trumpadieniai augalai, žydintys žiemą, maždaug apie Naujuosius metus. Žiedai vidutinio didumo, rausvi, raudoni, balti. Žydi gruodžio—vasario mėn., kartais ir kitu laiku. Iš pradžių laikyti 15°C temperatūroje, pamažu pratinti prie šiltesnės patalpos. Jei oras sausas, prieš pietus nupurkšti. Saugoti nuo tikrosios miltligės. Gausiai laistyti, tręšti mišiniu, kuriame gausiau kalio. Nuo staigaus temperatūros pasikeitimo krinta žiedai. Vieta šviesi ar gana šviesi. Vasario—kovo mėn. nugenėti, persodinti į derlingą puveninę žemę. Žemės gniužulą atsargiai sumažinti. Patalpa silpnai apšviesta (ant palangės). Pakankamai laistyti, purkšti, vasarą tręšti mišiniu (2—3 g/l), kuriame gausiau azoto (3:1:2). Dauginama lapų gabalėliais ir viršūniniais ūgliais pavasarį ar vasarą. Užaugęs lapas su 2—3 cm koteliu sodinamas 1 cm gyliu į lengvą žemę ir apdengiamas stiklu. Laikyti 20—25 °C temperatūroje. Kelis kartus persodinama, vis nugnybiant viršūnę, paskutini kartą — rugpjūčio mėn.