Augalų kategorijos

Kininis gvazdikas

Daugiametis, tačiau pas mus auginamas kaip vienmetis, 10—40 cm aukščio augalas. Šiuo metu daugiausia išplitę du kininių gvazdikų varietetai: 1. Karališkieji kininiai gvazdikai (D. chinensis var. imperialis hort.), kurių žiedai yra pilnaviduriai, žydi labai ilgai. Į Europą jie pateko iš Kinijos. 2. Hedvigo kininiai gvazdikai (D. chinensis var. heddewigii Regel.), turi labai stambius, iki 10 cm skersmens, daugiausia tuščiavidurius žiedus. Šio tipo gvazdikų sėklos gautos XVIII a. pabaigoje iš Japonijos ir pavadintos Peterburgo sodininko Karlo Hedvigo (C. Heddewig) vardu. Kininis gvazdikas plačiai naudojamas tarprūšiniam kryžminimui.

Geriausiai auga kalkingose, priemolio, vidutinio drėgnumo dirvose. Šviežias mėšlas netinka. Didelės priežiūros jiems nereikia.

Balandžio mėn. sėklos sėjamos į šaltus inspektus; sudygsta po 6—8 dienų. Viename grame jų yra 900—1000. Pradeda žydėti, praėjus 70—90 dienų po sėjos. Į atvirą gruntą sodinama, praėjus šalnoms. Gvazdikų nereikia dažnai laistyti, ypač kai žydi. Sausrų metu juos laistyti ne dažnai, bet labai gausiai, kad gerai permirktų žemė.

Šie gvazdikai labiausiai tinka gėlynams apsodinti. Skinti jie mūsų krašte mažiau vertinami, negu kitos gvazdikų rūšys.