Augalų kategorijos

Tujenis

Rytinis tujenis (Thujopsis dolabrata (L. f.) Sieb. et Zucc.) — Centrinės ir Pietų Japonijos spygliuotis iš kiparisinių šeimos. Tėvynėje išauga iki 30 m aukščio, o Lietuvoje paprastai neviršija 2-3 m. Pakenčia paunksmę, nors vešliau auga saulėtose vietose. Geriausia sodinti taip, kad rytais ar vakarais apšviestų saulė, o iš šiaurės ir pietų užstotų kiti augalai – tada mažiau nukentės nuo šaltų žiemos vėjų ir nuo ankstyvo pavasario saulės

Krūmas tujenisJaunus augalus žiemai pravartu uždengti eglišakėmis. Augančius atviroje vietoje tujenius bent žiemos pabaigoje reikėtų iš pietų pusės pridengti nuo saulės. Kaip ir dauguma iš Rytų Azijos kilusių augalų, mėgsta purų, derlingą, drėgnoką dirvožemį, nepakenčia nei sausrų, nei stovinčio vandens. Pomedžius reikėtų mulčiuoti durpėmis, smulkinta žieve ar spygliais.

Šaltomis žiemomis dažnai truputį apšąla. Ligos ir kenkėjai beveik nepuola. Lietuvoje nedera, dauginama auginiais. Nesunkiai įsišaknyja vasaros auginiai, kiek prasčiau – sumedėję (pavasarį šiltnamyje). Auginiais dauginama taip pat, kaip tujos. Vešli, taisyklinga laja susiformuoja savaime, genėti nereikia, galima tik pataisyti augalo formą. Kaip ir dauguma kiparisinių augalų, tujeniai pakantūs formavimui.

Tujenio šakelė
Krūmas tujenis (thujopsis)