Augalų kategorijos
Šis filodendras – ajerinių šeimos gėlė, kilusi iš vidurio ir Pietų Amerikos, kur įsilipa į aukštus medžius. Ji gana gerai auga sausose, šviesesnėse ar tamsesnėse patalpose, pakenčia. temperatūros svyravimus. Kambaryje rekomenduotina auginti rūšis nelabai dideliais, kiek išmargintais lapais.
Itin atsparios filodendrų rūšys:
Philodendron erubescens — lapai tamsiai žali, platūs, strėliški, blizgantys; jų apatinė pusė tamsiai rudai raudona.
Philodendron laciniatum — lapai giliai iškarpyti, įvairūs.
Philodendron scandens — lapai vidutinio dydžio, tamsiai žali, širdiški; šviesos atžvilgiu gėlė labai nereikli;
Philodendron squamiferum — lapai dideli, žali, penkiaskilčiai.
Kambariuose, kur šiltas ir drėgnas oras, galima laikyti lepesnes rūšis, pavyzdžiui:
Philodendron melanochrysum — lapai ilgi, širdiškai kiaušiniški, bronzinio blizgesio, šviesiomis gyslomis;
Philodendron ilsemannii — lapai širdiškai kiaušiniški, su baltomis ar pilkomis dėmėmis ir ruožais;
Philodendron sodiroi — ant didelių širdiškų lapų pelenų spalvos dėmės;
Philodendron verrucosum — lapai širdiški, ryškiai gysloti, viršutinė pusė ruda, bronzinio atspalvio, apatinė rausvai ruda; Philodendron scandens — ant lapų baltai žalias marmurinis piešinys;
Filodendrai auga lėtai. Pavasarį ir vasarą suintensyvėja augimas. Kovo – balandžio mėnesiais persodinti į vidutinio sunkumo puveninę žemę atitinkamo dydžio vazone, jaunas gėles kasmet, senesnias — kas 2—3 metus. Laistyti kaskart didinant vandens kiekį, lepesnes rūšis dar ir apipurkšti. Nuo gegužės mėnesio tręšti kas 1—2 savaites (2—3 g/l). Laikyti šviesioje vietoje, nuo saulės pridengti, kitaip užpuola voratinklinės erkutės.
Rudenį ir žiemą dalinės ramybės periodas. Atsparios rūšys pakenčia sausą (centrinio šildymo) orą, iki 22°C temperatūrą; nekenkia, jei naktį temperatūra nukrenta iki 12°C. Lepesnėms rūšims temperatūra turi būti 16—22°C ir drėgnas oras. Jei oras sausas, priešpiet lapus reikia apipurkšti. Kai oras per sausas, užpuola miltuotieji ir tikrieji skydamariai.
Šviesesnėje patalpoje augančios gėlės būna žemesnės ir sveikesnės. Laistyti saikingai, atsižvelgiant į kambario temperatūrą, pašildytu vandeniu. Šiltoje ir šviesioje vietoje iki spalio mėnesio ir nuo vasario mėnesio šiek tiek patręšti.
Lapai gelsta, kai patalpa per tamsi ir per vėsi, žemė per drėgna ar per sausa, nualinta ar sukietėjusi. Gali būti pažeistos šaknys. Jei nualinta žemė ar nesveikos šaknys, augalą reikia nedelsiant persodinti. Žemė pakeičiama, nesveikos šaknys pašalinamos. Dauginama darant šakoje įpjovą, arba ūgliais pavasarį ir vasarą; išauga ir vandenyje.