Augalų kategorijos
Orchidėjoms skirta žemė (substratas) turi būti gerokai puresnis, sugerti mažiau vandens ir turėti nedaug mitybinių medžiagų, palyginti su kitoms gėlėms tinkamais substratais.
Substratas gali būti gaminamas iš organinių (medžių žievių, aukštapelkių durpių, kiminų, kokosų plaušo) ir neorganinių medžiagų (mineralinės vatos, keramzito, putplasčio).
Dažniausiai naudojamos pušų žievės. Jų negalima painioti su mulčiuoti skirtomis žievėmis, nes jose būna medienos gabaliukų. Daugumos rūšių orchidėjoms tinkamiausi 0,5-2,5 cm skersmens žievių gabaliukai, o storašaknių (Vanda) atstovėms – didesni kaip 2,5 cm skersmens. Prieš sodinant žieves reikia nusijoti. Žievės sugeria nedaug vandens, todėl dažnai dar pridedama drėgmę sugeriančių medžiagų – kiminų, perlito.
Aukštapelkių durpės tinkamos plonašaknėms orchidėjoms. Tačiau tai nepakankamai orui laidi medžiaga, todėl maišoma su keramzitu ar žievėmis.
Mineralinė vata naudojama supjaustyta 1 ar 2 cm kubeliais. Maišoma su kitomis medžiagomis.
Kokosų plaušas lėtai suyra, gerai sugeria drėgmę, bet per ilgai ją išlaiko. Kokosų plaušas dedamas į substratus kaip drėgmę išlaikantis priedas.
Kiminai ilgai išlaiko drėgmę. Į substratą dedami kaip priedas.
Perlitas laidus orui ir gerai sugeria drėgmę, lėtai suyra. Naudojamas mišiniams gaminti.
Lapuočių medžių anglies gabaliukai dedami į substratus, kad sugertų nuodingąsias medžiagas ir rūgštis.
Žemėje augančios orchidėjos sodinamos į substratą, gerai išlaikantį drėgmę. Jis maišomas iš pušų žievių, medžių (bukų, ąžuolų) lapų komposto, durpių.
Iš Afrikos kilusios žemės paviršiuje augančios orchidėjos – liežuvenė (Spathoglottis), diza (Diso) – sodinamos į nederlingą substratą iš žvyro ir rupaus smėlio, pridedama truputį komposto ir durpių.