Augalų kategorijos
Žydi vasarą, kasmet. Labai gražūs kuokeliniai žiedai. Pavasarį ir vasarą augimo ir žydėjimo periodas. Persodinti kovo—balandžio mėn., jaunus — kasmet, senesnius — rečiau, į trąšią puveninę žemę. Senesnių augalų šaknis aštriu peiliu kiek apipjaustyti. Įrengti gerą drenažą, žemę suspausti, kad neliktų tarpų. Vieta šviesi ar silpnai apšviesta, kambaryje arba balkone.
Gėlę gausiai laistyti, purkšti, tręšti (2 g/l). Rudenį ir žiemą ramybės periodas. Laikyti šviesioje, 10— 16 °C temperatūros vietoje. Jei kambarys šiltas (20 °C) ir sausas, gali apipulti voratinklinės erkutės, nuo kurių vietomis pašviesėja lapai.
Lapus retkarčiais nuplauti vandeniu. Vazone žemė turi būti vidutinio drėgnumo ar gana sausa. Dauginama sėklomis, užsimezgančiomis po dirbtinio apdulkinimo.
Sėklos sėjamos vasario mėn., daiginamos drėgnai ir šiltai. Sustiprėję daigai sodinami po tris. Jei per vasarą vazonas priauga šaknų, persodinama į didesnį.
Sveiki,
Straipsnyje apie Chamaedorea elegans minite “puveninę žemę”. Gal galėtumėte papasakoti, kas tai per žemė? Ar būna jos įsigyti jau paruoštos, ar geriau pasiruošti pačiai? 🙂
Iš anksto dėkoju!
Gražios dienos,
Karolina
Smagu, kad domitės, Karolina!
Puveninė žemė iš esmės yra gerai subrendęs kompostas. Tai toks kompostas, kurį gauname po keleto metų kompostavimo. Šiek tiek daugiau apie kompostavimą rašėme šiame tekste. Atsakant į klausimą ar geriau puveninę žemę ruošti pačiai – visuomet rekomenduojame kompostuoti, jei tik turite tokią galimybę. 🙂
Sveiki, ar Chamedorėjos lapų lengvas rietimasis žemyn (tarsi šakelė norėtų suktis į rutuliuką) reiškia, kad augalui trūksta drėgmės? Ar gali būti ir kokia kita priežastis? Atrodo, kad žemė drėgna, ne per šlapia, kartas nuo karto lapus nupurškiu, baisu perlaistyti…
Labas, ką reiškia palmės-chamedorejos lapų lengvas rietimasis žemyn …
Sveiki. Ruduoja lapų galiukai. Ką darau ne taip?