Augalų kategorijos

Palmė hovėja

Hovėjos vardas siejamas su Lordo Hau sala, kuri yra už 500 km nuo Australijos rytinės pakrantės. Kartais palminė gėlė dar vadinama Kentia (pagal salos gyvenvietės pavadinimą).

Forsterio hovėja kilusi iš šios salos ir labai sunkiai prisitaiko kituose pasaulio kraštuose. Populiariosios Forsterio hovėjos eksportas vietiniams gyventojams atnešė didelę ekonominę naudą ir tapo svarbiausiu užsienio valiutos šaltiniu.

Dažnai ant hovėjos etiketės nurodoma jos tropinė kilmė. Paprastai vazone būna keli gėlės sodinukai, su ilgais, į suglaustą elegantišką vėduoklę panašiais lapais. Jie išlieka sveiki, jei reguliariai apipurškiami, ypač šildomuose kambariuose.

Žiemą hovėja geriausiai auga, kai nakties temperatūra būna 12-16 °C šilumos. Vasaros dieną labiausiai tinka 18-25 °C. Pastatykite hovėja kuo šviesesnėje vietoje, bet neleiskite jai kepti popiečio saulėje. Dėl sausros ar saulės pertekliaus gali sudžiūti gėlės lapai. Vasarą gausiai laistykite drungnu vandeniu ir, jei yra galimybė, kiekvieną savaitę įmerkite vazoną į vandenį, bet prieš pastatydami palmę atgal į dekoratyvinį indą būtinai leiskite vandeniui nuvarvėti, nes augalas nemėgsta stovėti šlapias.

Be populiariosios Howea forsteriana žinoma ir stambesnė Howea belmoreana. Pastarosios palmės lapija ne tokia vešli kaip Forsterio hovėjos, bet lapai užauga didesni ir grakščiai nusvyra. Šiai gražiai hovėjai reikia daug erdvės, nes, jei lapų galiukai dažnai trinasi vienas į kitą, jie gali paruduoti.

Howea palmė