Augalų kategorijos

Paprastasis blužniapapartis

Paprastieji blužniapaparčiai (Athyrium filix-femina) Lietuvoje auga šlaituose, įvairaus drėgnumo miškuose ir krūmynuose. Puošnių ‘Dre’s Dagger‘ arba ‘Frizelliae‘ kultivarų ne tik kad miške, bet ir retam gėlyne rasi. Pirmasis atrodo taip, lyg iš žemės būtų išdygusi krūva miniatiūrinių eglaičių, o antrasis nuo apačios iki viršaus apsikaišęs mažytėmis lapų vėduoklėmis. Abu gerai auga pusiau pavėsyje arba pavėsyje, ypač po medžiais. Mėgsta drėgną, purią žemę.

Japoniniai blužniapaparčiai (Athyrium niponicum) ‘Burgundy Lace‘, ‘Pictum, ‘Ursula’s Red‘ ir ‘Pewter Lace‘ išsiskiria paparčiams nebūdingais raštais ir spalvomis. Jie ypač tinka pavėsiniams sodams papuošti. Nauji ‘Burgundy Lace‘ lapai purpuriniai su sidabrinėmis linijomis ir taškeliais išilgai gyslų. Subrendę lapai sidabriniai žali su purpuriniais dryžiais. ‘Pewter Lace‘ lapai sidabriniai su tamsesniu spindinčiu viduriuku ir purpurinėmis gyslomis. Geriausiai auga pusiau pavėsyje, po medžiais.
Blužniapapartis  ‘Ursula’s Red‘ panašus į ‘Burgundy Lace‘, bet šiek tiek blankesnių spalvų. Vienas iš populiariausių ir dažniausiai auginamų japoninių blužniapaparčių ‘Pictum’ išsiskiria fuksijos spalvos gyslomis ir žaliai sidabriniais lapais

Blužniapapartis sode
Blužniapapartis miške