Augalų kategorijos

Paprastoji šertvė (papartis)

Šertvė – Polypodium – pažodžiui reiškia daugiapėdis“. Pavadinimas susijęs su šliaužiančiais šakniastiebiais, kurie būdingi maždaug tūkstančiui rūšių paparčių, kurie vadinami šiuo vardu. Jie daugiausia auga tropikuose ant medžių, prie kurių prisitvirtina savo “daugybe pėdų”.

Paprastoji šertvė (Polypodium vulgare) auga ir šiaurinėje Europoje: ant žemės, ant sienų ar medžių. Namuose ji nepritaikoma. Tačiau giminingos rūšys iš tropikų, pvz., Polypodium aureum (auksaspalvė šertvė; dar vad. Phlebodium aureum), auginamos ir kambariuose. Melsvi gėlės lapai yra plunksniški, ilgi lapkočiai auga iš žvynuotų šakniastiebių. Žemė inde niekad neturėtų išdžiūti.

Šiam kaprizingam paparčiui reikia didelės drėgmės ir aukštos temperatūros. Šildomuose namuose jį reikia reguliariai drėkinti. Laimei, gėlė pakenčia menką apšvietimą, gerai auga vonios kambaryje ar virtuvėje.

Dar vienas tropinis papartis Polypodium musifolium kilęs iš Naujosios Gvinėjos miškų. Panašūs į banano lapai, dekoratyviai išvagoti lapagyslių, užauga iki kelių dešimčių centimetrų ilgio. Ši retoka rūšis mėgsta dar drėgnesnę aplinką.