Augalų kategorijos

Pilnaviduris jazminas

Pilnaviduris jazminasSchneesturm” dar įvardinamas kaip pūga ar sniego audra šį pavadinimą užsitarnavo žinoma, savo gausiais sniego baltumo žiedais.

Šis jazminas – gana aukštas, vešlus krūmas siekiantis 2.5 – 3 metrus. Plačiai išsikerojusiomis, laibomis šakelėmis kurios styro į visas puses. Tačiau tai nėra labai akivaizdu, kadangi visą krūmo vainiką dengia tanki, sodriai žalia lapija. Pilnavidurio jazmino lapai beveik nesiskiria nuo kitų jazmino rūšių ir yra įprastos, nusmailėjančio ovalo formos. Šių lapų ilgis siekia 7 – 9cm.

Verta paminėti, jog krūmas auga labai greitai ir per metus gali prisidėti iki 50 cm ūgio. Mėgsta saulę, o pavėsyje auga bei žydi skurdžiau. Šakelės labiau išstypsta ir krūmas vizualiai atrodo gerokai retesnis. Augdamas tokiomis sąlygomis nusilpsta ir praranda atsparumą kenkėjams.

Tinkamoje vietoje augantis, gerai pamaitintas ir klestintis jazmino krūmas žydi gausiai. Stambiais, iki 5cm skersmens žiedais gali beveik visiškai uždengti žalius savo lapus.

Žydėjimo periodas prasideda maždaug birželio mėnesio pabaigoje ir gali tęstis apie 20 – 25 dienas.

Tačiau šie nuostabūs žiedai ne vienintelė priežastis kodėl jazminai yra tokia mėgstama mūsų sodų puošmena. Kaip ir Pilnaviduris jazminasįprastinis jazminas, šis – pilnaviduris jazminas žydėdamas skleidžia nuostabų aromatą.

Pirmą kartą žydi maždaug 3-4 metais po pasodinimo atvirame grunte. Mūsų klimato sąlygomis žiemoja pakankamai gerai. Dauginamas sėklomis, auginiais ir kitais būdais. Pasodinus į maistingą dirvą pirmuosius du metus galima nesirūpinti augalo tręšimu. Vėliau, tręšiamas organinėmis trąšomis ankstyvą pavasarį, o prieš žydėjimą laistomas su kompleksiniais mineraliniais priedais (50/50 santykyje su vandeniu).

Ankstyvą pavasarį šį pilnavidurį jazminą būtina apkarpyti pašalinant pažeistas, sušąlusias ar kitaip sunykusias, sausas šakeles. Tuo pačiu krūmas yra formuojamas į norimą formą. Jauną krūmelį galima karpyti smarkiau pirmus 3 ar 4 metus siekiant palikti tik norimas stambesnes šakas iš kurių formuosis krūmas.

Pilnavidurių jazminų žiedai
Jazminas pilnaviduriais žiedais