Augalų kategorijos

Pražangialapė viksvuolė

Pražangialapės viksvuolės iš Madagaskaro kaspiniški lapai auga ant ilgų, žalių, apvalių stiebų viršaus. Gerai besivystančio augalo stiebai sutvirtėja ir išauga sulig žmogum.

Viksvuolė auga daug sparčiau pasodinta į platų, vandens nepraleidžiantį puodą. Priberkite į puodą derlingos žemės ir pripilkite vandens. Žemė gali būti visai apsemta. Pastatykite puodą šviesioje, net saulėtoje vietoje, kur daugiau drėgmės, pavyzdžiui, virtuvėje ar vonios kambaryje.

Gėlė ViksvuolėJei oras per sausas, labai tikėtina, kad gėlę užpuls voratinklinės erkės. Taip atsitikus, pastatykite viksvuolę vonios kambaryje ar lauke (jei temperatūra aukštesnė nei 10 °C ir nuplaukite lapus.

Po kurio laiko šaknys visiškai sugers drėgmės perteklių iš dumblinos žemės. Šliaužiančius šakniastiebius galima atidalyti. Jei jie perdaug susipynę ir susisukę, tai tenka nupjauti šakniastiebių gabaliukus ir juos pasodinti į šviežią drėgną žemę.

Viksvuolė dauginama ir stiebų viršūnėmis. Nupjaukite maždaug 10 cm ilgio gėlės stiebo viršų su lapų “skėčiu”.

Apkarpykite “skėčio” lapus, palikdami tik kelių centimetrų ilgio. Apkarpytus ir apverstus “skėčius” pamerkite į vandenį arba padėkite ant dumblinos žemės: netrukus išdygs šaknys.

Be tikrosios rūšies labai populiari ir Zumula veislė. Jos stiebai būna trumpesni, o kaspiniški “skėčio” lapai – ilgesni. Jauna gėlė išaugina žiedkočius su ovalinėmis varputėmis.

Pražangialapė viksvuolė (kambarinė gėlė)
Papirusas viksvuolė