Augalų kategorijos

Krūmas kolkvicija

Krūmas Puošnioji Kolkvicija (Kolkwitzia amabilis) – sausmedinių (Caprifoliaceae) šeimos atstovai iš vidurio Kinijos kalnų.

Užauga iki 2 m aukščio. Panašiai tiek ir pločio.

Kolkvicijos žiedas​Šakos išsidėstę įvairiai. Vienos stačios, kitos – pusiau svyrančios, kitos tiesiai į šonus. Viršūnės lenktos, nes šakos smulkios. Šakos ryškios, lapai neužkloja jų.

Jaunų šakelių žievė rausvai ruda, ryški. Senesnių pilkšva ir ji lupasi išilginėmis juostelėmis.

Toks, lyg senas ir jaunas viename. Lyg tai būtų du skirtingi krūmai.

Lapai kiaušiniški, išsidėstę vienas priešais kitą, iš viršaus žali, apatinė pusė su pūkučiu. Švelnūs. Lapelio viršūnėlė smaila.

Rudenį lapai įgauna raudonumo, gelsvumo. Žydi gegužės – birželio mėn rausvais žiedais, kurie lyg girliandas iš žiedų sudaro.

Į veigelę panašus krūmas, tik šio žiedai gražesni. Dėl savo gražių žiedų vadinama puošniąja. Sodinti galima bet kokiame dirvožemyje, svarbu, kad nebūtų permirkusi vandeniu. Geriau jai lengvesnis dirvožemis.

Geriau auga, žiemoja vietoje, kuri yra apsaugota nuo vėjų. Pasiduoda formuojamas, tad galima suteikti norimą aukšti, plotį ir tankumą. Dauginti sumedėjusiais auginiais pavasarį.

Apie jas rašo, kad žiemomis jos lepios, dengti reikia, tačiau pas mane net maža žiemojo nedengta. Augo kitų krūmų apsuptyje, nors ir tie tuo metu buvo mažyčiai.

Apšalti gali nebent mažas krūmas, kuris užaugina daug šakų, kurios iki žiemos nespėja sumedėti, tokius krūmus reikia dengti. Lietuvoje gana retai auginama.

Puošnioji kolkvicija (žydintis krūmas)
Rausvai žydintis krūmas 'kolkvicija'