Augalų kategorijos

Senecio žilė (cineraria)
Sukulentiniai puskrūmiai, kilę daugiausia iš Amerikos. Iš Kanarų salų kilusi Senecio kleinia — panaši į grakščią palmę. Nemaža kitų rūšių gėlių, kurios daugiau kaip 100 metų auginamos kambariuose. Pavasari ir vasarą daugumos rūšių ramybės periodas. Vieta šviesi, ne per šilta.

Pavasarį dar šiek tiek palaistyti, bet netrukus laikyti pusiau sausai. Kai lapai nukrenta, visai nelaistyti, nes pradeda pūti. Netgi vasarą augančios gėlės nepakenčia per didelio vandens kiekio. Tokios gėlės geriausiai auga lauke, saulėtoje vietoje. Rudenį ir žiemą augimo bei žydėjimo periodas.

Kas du metus persodinti į priemolio žemę mažuose vazonuose ar dubenyse. Temperatūra 8—12°C. Laistyti mažai, nuo spalio iki sausio mėnesio truputį patręšti kaktusinių trąšų mišiniu. Vieta šviesi ar saulėta. Dauginama ūgliais, jie lengvai įsišaknija. Per didelių gėlių nupjaunamas viršūninis lapų kuokštas ir sodinamas į žemę. Galima dauginti sėklomis.

Žilė senecio
Gėlė žilė

Žilių esama vienmečių, dvimečių, krūmų, kambarinių sukulentų.

Paprastai lauke auginama, kaip vienmetė. Tokia ji dekoratyviausia.

Užauga iki 1 m aukščio.

Lapai nuo žalių iki pilkų. Gali būti pūkuoti, skaldyti, neskaldyti, lengvai įkirpti.

Žiedai primena saulučių žiedus. Žiedynai balti, geltoni.

Norint pasirinkti sėklų, reikia sulaukti žiedų, kurie dažniau pražysta antrais metais. Šalčiui pakankamai atspari. Norint dekoratyvesnių krūmelių dar nepradėjusius skleistis žiedynus išskinti.

Dauginti sėklomis, kurios sėjamos anksti pavasarį. Galima dauginti auginiais, kurie skinami vasarą.

Auginius laikyti šiltnamyje, kol išleis šakneles ir pradės augti.

Žilėmis, kurių dekoratyvūs lapai, galima apsodinti gėlynų lysves, kapus.